O wyjątkowym miejscu, z wyjątkowym człowiekiem – wywiad Adama Szulca z kustoszem National Barber Museum

Michael Ippoliti ze stanu Ohio to niezwykle barwna, wesoła i pracowita osoba. Mimo tego, że jest już na emeryturze (rocznik 1949), wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi prowadzi największy na świecie zbiór barberskich eksponatów, zabytków, kosmetyków, historycznych przedmiotów, dokumentów, obrazów, narzędzi i książek. Miejsce nazywa się National Barber Museum i mieści się w Canal Winchester.

TUTAJ! Zapraszamy do przeczytania całego  wywiadu Adama Szulca z
kustoszem National Barber Muzeum.

Źródło: Link źródłowy

Zachęcamy również do eksploracji zasobów biblioteki szkolnej – do przeczytania książki Barber / Giulia Pivetta, il: Matteo Guarnaccia.

Książkę możesz zarezerwować klikając TUTAJ.

Barber to ciekawy przewodnik po najpopularniejszych rodzajach stylizacji włosów na przestrzeni dwudziestego wieku, pomagający w osiągnięciu wymarzonego wyglądu i fryzury od undercut przez afro i rockabilly po hipsterski look. Skupia się na kulturze, modzie i wydarzeniach kulturalnych oraz prezentuje osobowości, które stały się inspiracją dla każdej z fryzur począwszy od lat 40. ubiegłego wieku. Zawiera wskazówki pozwalające na wykonanie fryzur, a także spis najlepszych zakładów fryzjerskich na świecie. Źródło

Skip to content