Po szkoleniu „Nauczycielskie sposoby identyfikacji uzdolnionych”

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,
W ramach upowszechniania i promowania własnych doświadczeń, form i metod pracy, podczas stażu na bieżąco śledzę nowe trendy w metodyce pracy opiekuńczo-wychowawczej. Wiele pomysłów zaczerpnęłam też z warsztatów metodycznych i szkoleń, na których byłam obecna. W ramach współpracy i wymiany doświadczeń w gronie pedagogicznym naszej szkoły poniżej udostępniam materiały ze szkolenia „Nauczycielskie sposoby identyfikacji uzdolnionych”, aby podzielić się pozyskaną wiedzą i materiałami. 
 
Szkolenie prowadziła dr hab. Joanna Łukasiewicz-Wieleba, profesor Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. 
 
Celem dwudniowego szkolenia było zwiększenie wiedzy na temat metod i technik niezbędnych do efektywnej diagnozy, rozpoznawania uczniowskich uzdolnień; przygotowanie do adaptowania istniejących technik oraz projektowania własnych narzędzi umożliwiających identyfikację uzdolnionych.
 
Przekazuję poniższe prezentacje w oparciu, o które prowadzone były zajęcia oraz zebrane narzędzia służące identyfikacji uzdolnionych.
 
Pozdrawiam i życzę dobrego weekendu 🙂 
 

O wyjątkowym miejscu, z wyjątkowym człowiekiem – wywiad Adama Szulca z kustoszem National Barber Museum

Michael Ippoliti ze stanu Ohio to niezwykle barwna, wesoła i pracowita osoba. Mimo tego, że jest już na emeryturze (rocznik 1949), wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi prowadzi największy na świecie zbiór barberskich eksponatów, zabytków, kosmetyków, historycznych przedmiotów, dokumentów, obrazów, narzędzi i książek. Miejsce nazywa się National Barber Museum i mieści się w Canal Winchester.

TUTAJ! Zapraszamy do przeczytania całego  wywiadu Adama Szulca z
kustoszem National Barber Muzeum.

Źródło: Link źródłowy

Zachęcamy również do eksploracji zasobów biblioteki szkolnej – do przeczytania książki Barber / Giulia Pivetta, il: Matteo Guarnaccia.

Książkę możesz zarezerwować klikając TUTAJ.

Barber to ciekawy przewodnik po najpopularniejszych rodzajach stylizacji włosów na przestrzeni dwudziestego wieku, pomagający w osiągnięciu wymarzonego wyglądu i fryzury od undercut przez afro i rockabilly po hipsterski look. Skupia się na kulturze, modzie i wydarzeniach kulturalnych oraz prezentuje osobowości, które stały się inspiracją dla każdej z fryzur począwszy od lat 40. ubiegłego wieku. Zawiera wskazówki pozwalające na wykonanie fryzur, a także spis najlepszych zakładów fryzjerskich na świecie. Źródło

National Barber Museum and Hall of Fame

Zapraszamy do zwiedzania online muzeum czyli National Barber Museum and Hall of Fame. Muzeum zostało założone w 1988 roku przez Eda Jeffersa. National Barber Museum and Hall of Fame stara się zachować i promować bogatą, intrygującą historię zawodu fryzjera. Tutaj przeniesiesz się w przeszłość dzięki tysiącom pięknie utrzymanych artykułów fryzjerskich. 

Kliknij! Odkryj niesamowite narzędzia zawodu, które sięgają czasów faraonów!

Źródło: Link źródłowy

Ps. Drodzy Czytelnicy. Strona muzeum jest wyświetlana w języku angielskim. Jeżeli nie macie biegłości w języku angielskim proponujemy skorzystanie z przeglądarki Chrom, wówczas strona tłumaczona jest na język polski i nie ma problemu ze zrozumieniem treści.

Skip to content