Czy wydana niedawno książka Adama Szulca będzie miała swoją kontynuację? Co zaskoczyło autora podczas podróży do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu wiedzy o korzeniach barberingu i czy odnalazłby się w Ameryce okresu złotej ery barberingu? Zapraszamy do kolejnej już podróży po świecie fryzjerstwa męskiego, w której przewodnikiem będzie zafascynowany historią rzemiosła fryzjer męski – Adam Szulc.
Tutaj zapoznasz się z treścią całego wywiadu z p. Adamem Szulcem.
Źródło tekstu i foto: Kurier Fryzjerski
Zachęcamy również do eksploracji zasobów biblioteki szkolnej – do przeczytania książek autorstwa Adama Szulca. Książkę możesz zarezerwować już teraz klikając na wybrany tytuł poniżej:
Nowa książka najpopularniejszego barbera w Polsce.
W pierwszej części znajdziemy w niej barwny życiorys autora – fryzjera
i muzyka, perfekcyjnie władającego brzytwą i werblem. A dalej potężny rozdział o amerykańskich barber shopach – ich powstaniu, rozkwicie, przyczynach upadku i powolnym renesansie. Opowieść ma mocny rys historyczny. Dalej: życiorysy emerytowanych (choć często wciąż pracujących) fryzjerów męskich z dziewięciu krajów z całego świata – Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec, Turcji, Anglii i innych. Poruszające historie barberów o miłości do zawodu, o tym jak było, o tym co sprawia, że ta robota to całe życie, a całe życie to ta robota….
W tym rozmowa, jaką przeprowadził ze 108-letnim maestro Antonio Mancinellim, uznanym przez księgę Guinessa na najstarszego barbera.
Znakomity jest także rozdział o pop kulturze przenikającej się z fryzjerstwem męskim – polityka, filmy, idole.
A w drugiej części kolejna dawka kilkudziesięciu opisanych fryzur – ich historia, pochodzenie, zastosowanie – niektóre naprawdę zadziwiają! Źródło recenzji