Egzamin maturalny w 2021 roku. Vademecum nauczyciela

Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji zachęca nauczycieli do zapoznania się z zeszytami przedmiotowymi dotyczącymi egzaminu egzaminu maturalnego. To kompendium wiedzy na temat zmian w wymaganiach egzaminacyjnych oraz praktyczne wskazówki jak zastosować te zmiany w codziennej pracy. Zachęcamy do korzystania z materiałów!

Wymagania egzaminacyjne

W związku z trwającym w Polsce stanem epidemii COVID-19 w bieżącym roku egzaminy ósmoklasisty i maturalny będą przeprowadzony wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Zawiera zarówno opis wymagań, jak i praktyczne wskazania dla nauczycieli pomagające zastosować te zmiany w codziennej pracy.

Co nauczyciele znajdą w zeszytach?

Jak wskazuje MEiN zeszyty zostały przygotowane przez ekspertów pracujących przy opracowywaniu zmian w wymaganiach egzaminacyjnych w roku 2021.

Oprócz wymagań egzaminacyjnych materiały zawierają, m.in. komentarze do wymagań egzaminacyjnych, informacje na temat zmian w organizacji i formie egzaminu, czy też wskazówki metodyczne dla nauczycieli, dotyczące przygotowania uczniów do egzaminów.

Zeszyty przedmiotowe z serii „Egzamin maturalny w 2021 roku. Vademecum nauczyciela”

Dostępne są materiały dotyczące następujących przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym:
historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, fizyka.

Źródło: Link źródłowy

Skip to content