EKOczynni – zapraszamy do udziału konkursie

Program EKOczynni – konkursy dla szkół i uczniów

Program edukacyjno-ekologiczny EKOczynni jest skierowany do szkół ponadpodstawowych. Przedsięwzięcie organizuje Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem programu jest edukacja ekologiczna, kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów oraz wsparcie szkolnych inicjatyw związanych z ochroną środowiska.

W ramach projektu zostaną zorganizowane dwa konkursy:

1. EKO-PROJEKTY – konkurs dla szkół

W konkursie mogą uczestniczyć zespoły szkolne składające się z nauczyciela i grupy od 3 do 10 uczniów.  Mogą one zgłosić projekt związany z ochroną środowiska, który już realizują, lub przygotować plan realizacji zupełnie nowego przedsięwzięcia. 

Zespoły mogą wnioskować o granty aż do 50 000 zł. Co najmniej cztery projekty otrzymają dofinansowanie na realizację.  

Dodatkowo do najlepszych szkół trafią nagrody finansowe, a uczniowie otrzymają praktyczne eko-zestawy.

2. EKO-ART – konkurs dla uczniów

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu, który w oryginalny sposób przedstawi wybrany problem ekologiczny współczesnego świata.
Najlepsze prace zostaną wypromowane w przestrzeni publicznej największych polskich miast. Na autorów czekają nagrody.

Więcej informacji: profil facebookowy EKOczynni, strona MEN.

Skip to content