Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich

wpis w: Aktualności | 0

Nasi uczniowie brali udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich, która organizowana jest pierwszy raz w Polsce. Organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Sztuki Fryzjerskiej.

Celem olimpiady jest poszerzanie oraz podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich, a także zintegrowanie środowiska edukacyjnego branży fryzjerskiej.
Olimpiada składa się z III etapów.  

I etap, który odbył się w naszej szkole dnia 28.11.2022 Młodzi styliści zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez organizatora olimpiady.

Udział wzięły 22 zespoły składające się z dwóch uczniów w każdym z nich.
Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich po przeanalizowaniu wyników testu ustalił próg na poziomie 30 punktów. Taki wynik uzyskało 6 zespołów.
Po weryfikacji prac z całej Polski, zespół GOWiU zarekomendował dwa zespoły, które zostały zakwalifikowane do zawodów II etapu.

Uczniowie zakwalifikowani:

Agnieszka Bidelska Trang i Teresa Kozłowska (4 TFF)

Maja Rojek i Oliwia Rębowska (3 TFD)

II etap Olimpiady – regionalny będzie składał się z dwóch części i odbędzie się 15.03.2023.

Dziękujemy za udział wszystkim zespołom i trzymamy kciuki za zespoły, które będą stawać do dalszej rywalizacji! Jest o co walczyć, ponieważ Komitet Główny Olimpiady przewidział dla laureatów atrakcyjne nagrody finansowe. Ponadto finaliści zwolnieni są z egzaminu zawodowego, otrzymują najwyższą ocenę i dodatkowe punkty na studia.

Komisja Szkolna OWIUF