Wycieczka do Majdanka i Lublina

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 23 listopada 2022 roku, uczniowie klas: 3TFC, 4TMA oraz 4TFG wraz z opiekunami: Magdaleną Jarosińską, Kingą Chmielewską, Małgorzatą Kur oraz Maritą Tomaszewską, uczestniczyli w wycieczce do Majdanka i Lublina. Motto, „Los nasz dla was przestrogą”, które góruje nad Mauzoleum, towarzyszyło uczestnikom podczas zwiedzania byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Majdanku. Zetknięcie się z miejscem, w którym tysiące ludzi straciło życie, dostarczyło silnych, poruszających emocji. Uczniowie prowadzeni przez przewodników oglądali drewniane prycze, na których spano po kilkanaście osób, pasiaste ubrania, stosy butów oraz przedmioty codziennego użytku, które po nich zostały. Dla uczniów była to lekcja prawdziwej historii. Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie lubelskiego Zamku Królewskiego, Katedry oraz spacer po Starym Mieście, podczas którego podziwialiśmy piękne, renesansowe kamienice.