Podziękowania – Kartki i dary pamięci dla kombatantów i Rodaków z Kresów

wpis w: Aktualności | 0

Z przyjemnością informuję, że nasza Szkoła wzięła udział w akcji Rodacy-Bohaterom, Edycja 2021/2022. Jeszcze w czasie pandemii, uczniowie i nauczyciele, poprzez życzenia, słowa, pozdrowienia włączyli się w przekaz pamięci. Przesłaliśmy kartki z życzeniami i dary. Wszystko trafiło do adresatów: kombatantów w Polsce i na Kresach, Rodaków zza wschodniej granicy – Białoruś, Litwa, Łotwa, Ukraina, Mołdawia, Kazachstan. Szczególnie ważna jest pamięć o Tych, którzy dali nam wolność, którzy poza granicami pracują dla Polski, a ten trudny czas odcina nas od siebie.
Termin akcji przypadał między 15.12.2021 r. – 31.12.2021 r. zebraliśmy:
proszki do prania, płyny do naczyń i podłóg, mleczka do szorowania, płyny dezynfekcyjne do łazienek, ściereczki, maseczki do twarzy, rękawiczki jednorazowe, płyny dezynfekcyjne do rąk, olej, cukier, ryż, kasza, makarony , konserwy mięsne , rybne, warzywa w puszce, owoce w puszce, herbaty, kawy, kakao, słodycze.
W związku ze skomplikowaną sytuacją na Wschodzie dopiero niedawno przyszły podziękowania a pomoc potrzebna jest nadal.

Dziękuję za zrozumienie i wsparcie,
Małgorzata Kur, Samorząd