Pamiętajmy… [*]

wpis w: Wolontariat | 0

26 października w przededniu Święta Zmarłych, uczestnicy Klubu Aktywnych i Rady Młodzieży 7-32 HP wspólnie udali się na Cmentarz parafialny przy ul. Wałbrzyskiej aby uporządkować zaniedbane groby.

Kierując się myślą, że „życie człowieka trwa, póki żyje pamięć o nim”, młodzież z powagą i zaangażowaniem pracowała, aby oczyścić miejsca pochówku, zgrabić liście z alejek czy usunąć połamane gałęzie oraz zbite znicze.

Uczestnicy upamiętnili również pamięć poległych w Powstaniu Warszawskim Powstańców, zapalając przy ich grobach znicze.

 Cieszy nas zaangażowanie naszej młodzieży w tego typu przedsięwzięciach, bowiem świadczy ono o właściwie ukształtowanych wartościach  uczestników. Praca, którą dzisiaj wykonała młodzież wraz z opiekunami sprawiła wszystkim ogromną satysfakcję  i poczucie dobrze spełnionego obowiązku. – podsumowali akcję wychowawcy hufca.

Pamięć i szacunek, jaki okazują swoimi czynami i postawą, pokazuje, jak znakomitą mają oni świadomość, że w niektórych z tych grobów spoczywają wielcy Polacy, którzy stracili za noszą wolność, i jak bardzo należy im się cześć … na wieki wieków.