Kazimierzowska na Weselu

wpis w: Aktualności | 0

22 października uczniowie zgodnie z szkolną tradycją spędzili jesienny wieczór w teatrze. Towarzyszyli im wychowawcy, nauczyciele i rodzice. Teatr Polski wypełniony po brzegi warszawską młodzieżą, która była ciekawa współczesnej adaptacji polskiego dramatu ,,Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Krzysztof Jasiński – reżyser sztuki w artystycznej konwencji ukazał problematykę szkolnej lektury z perspektywy Gospodarza. Młodzież zaskoczyło zakończenie – taniec Jaśka, zamiast zbiorowego tańca somnambulicznego bohaterów. Ciekawymi elementami scenografii była ikonografia polskich artystów: Jacka Malczewskiego, Józefa Chełmońskiego i Jana Matejki. Niewątpliwym atutem inscenizacji była muzyka elektroniczna i światła stroboskopowe – komentowali uczniowie.