Lekcja z polską sztuką

wpis w: Aktualności | 0

11 października uczniowie klasy 4TMA w ramach realizacji zajęć z wychowawcą spędzili czas w niecodziennej scenerii – w zabytkowym parku, gdzie polska historia łączy się z teraźniejszością.

Park Rzeźby w Królikarni to unikatowe miejsce w całej Europie. Wizytówką tego miejsca jest najsłynniejsza rzeźba polskiego artysty Xawerego Dunikowskiego – Dusza odrywająca się od ciała.

Uczniowie zobaczyli ,,Głowy wawelskie” – cykl rzeźb ilustrujących Pantenon kultury polskiej: Tadeusz Kościuszko,  Eliza Orzeszkowa i Olga Boznańska.

Zwrócili uwagę na rzeźbę wykonaną przez  Stanisława Ostrowskiego ,,Głowa Władysława Jagiełły”. Pomnik został odlany w brązie na Wystawę Światową w Nowym Jorku.

Atrakcją parku jest klasycystyczny pałac na skarpie wiślanej zaprojektowany przez Dominika Merliniego.