PAMIĘTAMY

wpis w: Aktualności | 0

19 kwietnia w 78.rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim przy współpracy z Muzeum Historii Żydów Polin uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji społeczno- edukacyjnej: Żonkile 2021. W ramach tej Akcji młodzież na lekcjach historii i zajęć z wychowawcą pogłębiła swoją wiedzę na tematy związane z historią warszawskiej społeczności żydowskiej, Holokaustu i z wybuchem powstania w getcie warszawskim. Dzięki lekcjom języka polskiego i wiedzy o kulturze uczniowie zapoznali się z opisem tych wydarzeń w różnych tekstach kultury. Ważnym wydarzeniem w tegorocznej Akcji była premiera filmu: Muranów. Dzielnica Północna -w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego.

Nie mogliśmy się spotkać przed pomnikiem Bohaterów Getta, ale byliśmy tego dnia razem, ponieważ łączy nas Pamięć.