Program operacyjny Wiedza. Edukacja. Rozwój.

wpis w: PO WER | 0

W październiku nasza szkoła rozpoczęła działania przygotowawcze związane z realizacją projektu pt. Praktyki zawodowe drogą do sukcesu, w ramach projektu Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W przygotowaniu językowym i kulturowym bierze udział 20-osobowa grupa uczniów wyłoniona po przeprowadzonej rekrutacji; 10 uczniów kształcących się w zawodzie Technik Technologii Odzieży i 10 kształcących się w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich. W zajęciach przygotowawczych bierze też udział dwoje uczniów z listy rezerwowej. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu przygotowania naszych uczniów do wykonywania pracy zawodowej i ich aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy. Projekt zakłada odbycie praktyk zawodowych w Irlandii, co wzbogaci kwalifikacje zawodowe naszych uczniów o zagraniczne doświadczenie.

SKŁAD ZESPOŁU PROJEKTOWEGO:

1. Katarzyna Wendykier – zarządzanie projektem
  2. Agnieszka Kalinowska – zarządzanie projektem
  3. Aneta Starosta – zarządzanie projektem
  4. Agnieszka Pietrzak – rozliczanie budżetu projektu

HARMONOGRAM PROJEKTU:

• Październik 2016 – Podpisanie Umowy z FRSE
  • Grudzień 2016 – Podpisanie umowy z Organizacją Partnerską Infinity Business College
  • Wrzesień – październik 2016 – Przeprowadzenie rekrutacji i wyłonienie kandydatów na wyjazd
  • Październik 2016 – kwiecień 2017 – Przeprowadzenie zajęć przygotowawczych
    1. Bezpieczeństwo i zapobieganie ryzyku (5 h odzieżowcy; 5 h fryzjerzy)
    2. Przygotowanie pedagogiczne (10 h)