Na spektaklu z rodzicami

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 15 listopada wieczorową porą uczniowie oddziału 1TLG w towarzystwie Rodziców obejrzeli przedstawienie Żołnierz królowej Madagaskaru w Teatrze Polskim. Spektakl zrealizowano w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Krzysztof Jasiński-reżyser inscenizacji dokonał adaptacji komedii Juliana Tuwima i wprowadził widza w międzywojenny klimat artystycznej Warszawy. Kostiumy Justyny Łęgowskiej pozwoliły zilustrować panującą modę z końca wieku. Scenografia historyczny czasami przekracza swoje wyznaczniki, by odnaleźć w niej nawiązania do obecnych czasów.Młodzież miała sposobność poznania gry znakomitych aktorów: Zbigniewa Zamachowskiego i Joannę Trzepiecińską. Zwróciła uwagę na styl i konwencje literackiej bohemy artystycznej – bywalców teatrzyku Arkadia. Atutem spektaklu była stylistyczna różnorodność, która swoje apogeum odnajduje w finale przedstawienia, w którym do elementów garderoby bohaterów dołączają afrykańskie inspiracje – nawiązujące do dawnej i współczesnej mody. Spektakl dostarczył wiele wzruszeń i zakończył się owacjami na stojąco.