Łuksja sp. z o.o.

wpis w: Aktualności, z_odziezowy | 0

Dnia 8 października 2019 roku odbyła się wycieczka do Zakładu Odzieżowego „Łuksja” w Łazach k/Łukowa. Uczestniczyły w niej klasy 2TMA i 2TMB pod opieką pań: Elżbiety Mędrzyckiej, Iwony Włoskowicz i Jolanty Wąsowskiej-Szafraniak.
Zakład specjalizuje się w szyciu ekskluzywnej odzieży damskiej dla takich marek jak Burberry, Max Mara a także własną marką BelleFemme. Firma cały czas inwestuje w nowoczesny park maszynowy i innowacyjne rozwiązania np. skaner 3D.
Podczas zwiedzania zostaliśmy zapoznani ze strukturą zakładu:

  • dział przygotowania produkcji, gdzie tworzy się np. układy kroju w specjalistycznych programach komputerowych,
  • krojownia, w której zobaczyliśmy maszyny krojcze ręczne i taśmowe stacjonarne oraz Cutter CNC
  • klejarnia – podklejanie wkładów usztywniających do części odzieży takich jak mankiety czy kołnierzyki,
  • szwalnia – odbywa się w niej główna część produkcji odzieży. Sala ta zrobiła na nas duże wrażenie. Znajduje się w niej duża ilość maszyn szyjących, automatów, a całość sprawnie działa dzięki zastosowanemu transportowi podwieszonemu.
  • kontrola jakości – dokładne sprawdzanie jakości wykonanego wyrobu,
  • prasowalnia – zestawy i manekiny prasowalnicze,
  • składanie i pakowanie gotowych wyrobów.

Wyjazd bardzo się nam spodobał. Zobaczyliśmy wiele maszyn i czynności, których nie byliśmy świadomi. Zadziwiła nas szybkość i precyzja pracy szwaczek.
Sądzimy, iż każdy kto myśli o przyszłości związanej z projektowaniem, wyrobem czy sprzedażą odzieży, powinien zobaczyć produkcję „od podszewki”. Zyskaliśmy cenną wiedzę i porównanie teorii z praktyką. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!