Salon dla maturzystów Perspektywy

wpis w: Aktualności | 0

Dnia dwunastego września uczniowie klas maturalnych wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii – Salon Maturzystów Perspektywy 2019. Spotkanie odbyło się w Politechnice Warszawskiej. Maturzyści mogli nie tylko obejrzeć stoiska uczelni czy szkół, dostać bezpłatnie „Informator dla Maturzystów 2020”, ale także wziąć udział w różnego rodzaju prelekcjach i wykładach – zarówno tych poświęconych samemu egzaminowi maturalnemu i różnym procedurom z nim związanych, jak i możliwościom studiowania za granicą. Uczniowie mogli zadawać nurtujące ich pytania o przedmioty maturalne potrzebne w rekrutacji oraz mogli porozmawiać ze studentami o tym jak wygląda prawdziwe „życie studenckie”. Ponadto stoiska różnych szkół oferowały poczęstunki, np. SGGW – jabłka,inne pokazywały osiągnięcia studentów, np. Politechnika pochwaliła się robotem zbudowanym przez uczestników koła naukowego.
Udział w Perspektywach był doskonałą okazją do rozwiania wątpliwości, które nurtują przyszłych maturzystów.