XXV edycja Małej Pętelki

Dnia 7 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. M. Zaręby pt. „Mała Pętelka”, organizowanym przez Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu.
W konkursie fryzjerskim nasi uczniowie wzięli udział w wybranej przez siebie konkurencji „Moda czasu wolności” oraz „Street art – sztuka ulicy na wybiegu”. Naszą szkołę reprezentowali:
Damian Prus, który zajął I miejsce w kategorii „Moda czasu wolności” Ewelina Chruściak, która zajęła II miejsce w kategorii „Street art – sztuka ulicy na wybiegu”. Do konkursu przystąpili również uczniowie klas odzieżowych: Julia Zarecka (3 TPMB) oraz Aleksandra Waśniewska (3 TPMA).
Obie uczennice wzięły udział w kategorii użytkowej. Tematem przewodnim konkursu odzieżowego był „Street art – sztuka ulicy na wybiegu”. Wśród laureatów znalazła się Aleksandra Waśniewska, która zajęła w konkursie II miejsce.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w ramach wyjątkowego 25 jubileuszowego konkursu dla młodych krawców i projektantów „Mała Pętelka” im. M. Zaręby ZSOFiK nr 22 w Warszawie został wyróżniony statuetką za promowanie młodych talentów na konkursach „Mała Pętelka”. Było to wyjątkowe wyróżnienie, które przypadło w udziale jedynie nielicznym placówkom biorącym udział w konkursie.