Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera

wpis w: Aktualności | 0

„Malowanie twarzy, kolorowe fryzury, poczta polonijna oraz rodzinne gry planszowe – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez MEN podczas Dnia Dziecka w Kancelarii Premiera, które odbyło się w niedzielę, 3 czerwca br.
Tegoroczny Dzień Dziecka przebiegał pod hasłem „Kto Ty jesteś? Polak mały! Dzień Dziecka w 100-lecie Niepodległej!”
„Każdy uczestnik pikniku mógł odwiedzić nasz sektor fryzjerski i wykonywać m.in: fryzury, koki, kolorowe doczepki i inne zabiegi fryzjerskie, a także nauczyć się, jak poprawnie zrobić warkocz czy „kłosa” oraz stworzyć kotylion lub korale. Dodatkowo uczniowie szkół branżowych wykonywali profesjonalny makijaż, charakteryzację, zmywalny tatuaż i wianki związane z tradycją ludową Mazowsza.”
„Dla najmłodszych przygotowaliśmy quizy, zagadki, kolorowanki oraz kącik gier planszowych. Dzięki poczcie polonijnej dzieci mogły zaprojektować kartki niepodległościowe i napisać pozdrowienia do uczniów ze szkół polskich zagranicą.
Wspólnie z nami atrakcje na Dzień Dziecka przygotowali pracownicy Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, a także nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie oraz Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystyczno – Gastronomicznych nr 1 w Warszawie. Z kolei dzięki Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji obecny był także Mobilne Centrum Edukacyjne. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przemiłą imprezę.” Źródło: men.gov.pl