Na Międzynarodowych Targach Fryzjerskich w Poznaniu

wpis w: Aktualności, z_fryzjerski | 0

W dniach 24 – 25 marca uczniowie naszej szkoły byli obecni na Targach Fryzjerskich Look 2018. Program wycieczki obejmował: seminaria, prelekcje i pokazy.
Młodzież zwróciła uwagę na Hyperreal – kolekcję fryzur Montibello wiosna – lato. Doceniła precyzyjne cięcia z intrygującą wizją artystyczną. Z pewnością nie zapomną o pokazie kolekcji Goldwell. Największe wrażenie wywarł pokaz najnowszej kolekcji wyrafinowanych upięć powstałych w oparciu o najpiękniejsze trendy w stylizacji włosów. Znany stylista Moroccanoil Angelo Fraccica wraz z polskim zespołem edukatorów na czele z Rafałem Krajewskim zaprezentowali unikalne połączenie klasyki ze światowymi trendami. Należy wspomnieć, że wyjątkową atrakcją fryzjerską był pokaz francuskiego ambasadora marki : Pascal de los Rios. Artysta zaprezentował najnowsze trendy z Lazurowego Wybrzeża.
Interesującym punktem programu Targów był pokaz piękna, zdrowia i urody z udziałem osób w wieku senioralnym i młodzieży. Na scenie głównej w roli modelek wystąpili seniorzy wraz z dziećmi. Przy współudziale wybitnych fryzjerów z marki Kaaral – Mistrzów Świata we fryzjerstwie – Martą Robak i Błażejem Adamusem, a także doskonałych wizażystów z Akademii Wizażystyki Maestro – Mistrza Świata Olafa Tabaczyńskiego zaprezentowany został pierwszy raz na Międzynarodowych Targach Poznańskich międzypokoleniowy pokaz piękna i urody.
Uczniowie mieli okazję poznać drogę do kariery znanych polskich fryzjerów. Wielkim przeżyciem dla uczniów była rozmowa z MISTRZYNIĄ ŚWIATA WE FRYZJERSTWIE JAGODĄ KORZENIEWSKĄ a następnie obserwowanie autorskiego pokazu JGK Hair Academy Leyton House Jagoda Korzeniewska. To rozmowy z Panem Adamem Szulcem inspiracje i motywacja do poszerzania swoich horyzontów a następnie udział w pokazie Adam Szulc Barbershop, Poznań ROCKA pin-up Adam Szulc i Poznański Klub Stylizacji.
Targi fryzjerskie dostarczyły nie tylko wrażeń zawodowych , ale i inspiracji artystycznych.