Niewidzialna wystawa

wpis w: Aktualności | 0

Takiej wystawy nie zobaczycie nigdzie indziej! …właściwie, to w ogóle jej nie zobaczycie, ale właśnie o to chodzi!

Na wystawie przekonacie się, jak to jest postrzegać rzeczywistość, gdy jest się niewidomym. W trakcie interaktywnej podróży do świata bez zmysłu wzroku będziemy zdani tylko na słuch, węch i dotyk. Może okazać się, że sprostanie nawet codziennym sytuacjom nie jest łatwe. Będzie trzeba poradzić sobie z zatłoczonym miastem, zamówieniem w barze czy przeszkodami w mieszkaniu. Na szczęście można liczyć na pomoc niewidomych przewodników, którzy przeprowadzą nas przez kolejne całkowicie zaciemnione pomieszczenia. Bez ich pomocy wielu zwiedzających czuje się kompletnie bezradnie. Wizyta na wystawie to doskonała lekcja empatii dla każdego.