Szlakiem „Lalki” Bolesława Prusa

10 kwietnia klasa 2TMB w czasie literackiego spaceru po Warszawie odwiedziła te miejsca, które Prus opisał w swojej powieści z wielką dbałością o szczegóły i podjęła próbę odczytania utworu jako dzieła topograficznego. Uczniowie wraz z przewodnikiem zaczęli wycieczkę od Podwala, gdzie znajdował się sklep starego Jana Mincla. Udali się potem pod Pałac Paca, w którym miała miejsca się słynna licytacja kamienicy Łęckich, przeszli pod Teatr Wielki, gdzie Stanisław Wokulski ujrzał po raz pierwszy Izabelę Łęcką. Następnie udali się na Krakowskie Przedmieście, zatrzymując się  między innymi tam, gdzie znajdowały się kolejno dwa sklepy galanteryjno-tekstylne. Odwiedzili budynek Szkoły Głównej, udali się  pod kamienicę, w której na drugim piętrze Wokulski wynajął duże i eleganckie mieszkanie z widokiem na pomnik Kopernika. Wycieczka była ilustrowana głośnym czytaniem fragmentów powieści oraz stała się dla jej uczestników potwierdzeniem, że Warszawa XIX wieku jest równie ważnym bohaterem powieści Prusa.