Sukces na Olimpiadzie !!!

W dniach 21-22 marca 2024r. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności
z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży orgaznizowana przez Wydział Technologii Materiałowych
i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.

141 uczniów szkół i techników odzieżowych z całej Polski wzięło udział w III finałowym etapie Olimpiady. Z Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 do etapu centralnego zakwalifikowało się 10 uczniów kształcących w zawodach technik przemysku mody i technik stylista. Uczestnicy musieli zmierzyć się najpierw z testem
z obszernej wiedzy z zakresu odzieżownictwa,  który wyłonił grupę laureatów i finalistów olimpiady. W tak zacnej grupie znalazło się aż 5 uczniów z Technikum Odzieżowego
i Fryzjerskiego im. Marii Bratkowskiej.

Laureaci czyli 5 najlepszych osób po części pisemnej przystąpiło do części ustnej  by walczyć
o zwycięstwo w olimpiadzie.

Finalnie Kacper Pieńczuk z klasy 4TMB został Laureatem II miejsca, a Daria Kujda z klasy 3TMB Laureatką IV miejsca.

Finalistami zostali: Daria Szafraniak klasa 2TSA, Nina Zdziarska klasa 4TMA, Marta Kotek klasa 3TMA.

Start w olimpiadzie stanowi nie lada wyzwanie dla uczniów z uwagi na wysoki poziom – obowiązujący materiał to nie tylko wiedza z obowiązujących przedmiotów zawodowych ale również zagadnienia wykładane na studiach technicznych. Olimpiada stwarza uczestnikom możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami, talentem i wiedzą teoretyczną z zakresu projektowania, materiałów, kroju i produkcji odzieży.

Laureaci i finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego
w kwalifikacjach MOD.03, MOD.11. i MOD.15. Dodatkowo finaliści otrzymują oceny roczne z teoretycznych przedmiotów zawodowych podwyższone o jeden stopień, a laureaci otrzymują oceny roczne celujące. Laureaci otrzymują także nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!