Muzeum będzie składało się z komnat, z pokoi, w których będziemy mogli doświadczać tego, co Antoine robił w swoim życiu i to będzie pokój wizjonera, tego, który po raz pierwszy ostrzygł kobiecą głowę na chłopczycę. To będzie pokój kobiet, bo życie Antoina było również determinowane spotkaniami z wielkimi kobietami.
Mówi się, fryzjer królów, król fryzjerów. I będzie to też spotkanie ze sztuką, bo Antoine był ogromnym miłośnikiem sztuki – dodał prezydent Sieradza. Muzeum Antoine Cierplikowskiego będzie otwarte jeszcze w tym roku.
Źródło: Link źródłowy
Drodzy Czytelnicy,
z pewnością ucieszy Was fakt, iż w zbiorach biblioteki szkolnej mamy książkę pt.: „Antoine de Paris. Polski geniusz światowego fryzjerstwa : Polski geniusz światowego fryzjerstwa. Ekscentryk. Milioner. Artysta!” autorstwa Marty Orzeszyny.
Zachęcamy do wypożyczenia, w szczególności uczniów klas fryzjerskich. Tytuł obowiązkowy dla przyszłych fryzjerów!
Książkę możesz zarezerwować online już teraz KLIKNIJ TU
Porywająca historia wielkiego Antoine’a, najsłynniejszego fryzjera wszech czasów, ojca nowoczesnej sztuki fryzjerskiej.
Pochodzącego z Sieradza Antoniego Cierplikowskiego, bo tak brzmiało jego prawdziwe nazwisko, znał cały świat – od Paryża, przez Stany Zjednoczone, po Australię i Nową Zelandię. Był geniuszem fryzjerstwa, wyjątkowym artystą i wizjonerem mody. Przez niemal 70 lat lansował trendy, stale prowokował i zaskakiwał swoim talentem. Jego przyjaciółmi byli ludzie sztuki, filmu i koronowane głowy, m.in. Modigliani, Kisling, Dali, Picasso, Xawery Dunikowski, Jean Cocteau, Maurice Chevalier, Pola Negri, Jan Kiepura, Artur Rubinstein, Wallis, księżna Windsoru, Maria, królowa Rumunii czy Josephine Baker, Bette Davis, Elsa Schiapparelli oraz wiele innych sław. W książce opartej na najnowszych badaniach autorka odsłania kulisy prywatnego życia Antoine’a, opisuje jego oszałamiającą karierę, niezwykłe bogactwo, a wreszcie zaskakujący koniec burzliwego życia. Źródło recenzji