Lekcja biblioteczna 1TMB

W dniu 4 października 2022 r. w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja biblioteczna dla oddziałów pierwszych technikum. Tematem lekcji było: „Zapoznanie uczniów ze zbiorami biblioteki szkolnej, katalogiem online OPAC oraz stroną www biblioteki”.

Zajęcie rozpoczęły się krótką ankietą w aplikacji Mentimeter. Podczas przeprowadzonej lekcji uczniowie poznali zasoby biblioteki online: dostęp do lektur, literatury zawodowej, czasopism – online, a także gier edukacyjnych, wiarygodnych i sprawdzonych e-źródeł.

Zapoznali się również z katalogiem OPAC – katalogiem bibliotecznym informującym o zasobie biblioteki ZSOFiK, dostępnym 24h/dobę. Katalog oferuje:
-możliwość rezerwacji zasobów Biblioteki ZSOFiK o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy). Dzięki katalogowi internetowemu uczniowie mogą komfortowo wypożyczać zasoby korzystając również z telefonów komórkowych oraz tabletów.
• Podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia lektur.
• Możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.