Biblioterapia – inne zajęcia o charakterze terapeutycznym

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej zatytułowanej:
Jaką rolę w terapii emocjonalnej i społecznej pełni książka ? (Kliknij aby posłuchać)
której gośćmi są:

dr Wanda Matras-Mastalerz – literaturoznawca, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu;

dr Dorota Bełtkiewicz – filolog polski, logopeda, biblio- i bajkoterapeutka, twórczyni koncepcji logopedycznej bajki terapeutycznej;

Roksana Kociołek – biblio- i bajkoterapeutka, członkini Krakowskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

Literaturą można leczyć zarówno dorosłych, jak i dzieci. Tę zależność bada biblioterapia i pokazuje, jaką rolę w terapii emocjonalnej i społecznej pełni książka. O biblioterapii oraz bajkoterapii.

Źródło: Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne

Wsparcie wychowawcze i psychoprofilaktyczne środowiska szkolnego

W chłodne wiosenne dni gorąco zachęcamy nauczycieli do obejrzenia bardzo ciekawej prezentacji przygotowanej przez OEIiZK, zawierającej liczne, wiarygodne źródła, m.in.
-interaktywny przewodnik „Wychowanie w szkole”,
-materiały proponowane przez MEiN,
-linki do ciekawych źródeł:
Publikacja “Edukacja zdalna – co stało się z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami”;
-„Jak wspierać dziecko w powrocie do szkoły po pandemii? Poradnik dla rodziców”;
a także ciekawe narzędzia TIK i ich możliwości. Dostępny jest również wykład – „Relacje po pandemii. Lekcja dla nauczycieli i nauczycielek z prof. Jackiem Pyżalskim”.

Źródło prezentacji: OEIiZK