Wycieczka do Muzeum Etnograficznego

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 30.09.2021r. uczniowie kl.3TED zwiedzali Muzeum Etnograficzne w Warszawie. W trakcie zajęć młodzież miała możliwość poznania różnorodności kulturowej grup etnicznych ludności z wielu kontynentów. Uczniowie zapoznali się także z tradycjami i kulturą różnych ludów zamieszkujących Polskę, a także ich strojami. Zadaniem naszych wychowanków była inspiracja modą z różnych stron świata i Polski, aby stworzyć własny projekt ubioru i zapoznać się z warunkami życia wybranych grup etnicznych. Elementem edukacyjnym przeprowadzonych zajęć było uwrażliwienie młodego pokolenia na zróżnicowanie cech różnych ludów i narodów, które wymaga od nas wszystkich wzajemnego szacunku i tolerancji wobec tych którzy wydają nam się inni.