Na wszystko jest przysłowie. Konkurs z języka angielskiego i niemieckiego

wpis w: Aktualności, Konkursy, z_jobcy | 0

„Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu” – A bird in hand is worth two in a bush. Takimi oto słowami rozpoczął się 30 maja 2018r. drugi etap konkursu języka angielskiego „Na wszystko jest przysłowie” zorganizowany przez Zespół Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie. Przysłowia nauczają, przestrzegają, nakazują, zakazują lub wyśmiewają wady ludzkie. Obrazują one wiele życiowych sytuacji i ubogacają nasz język. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Burmistrza dzielnicy Warszawa – Wola. Tego samego dnia odbył się również drugi etap konkursu z języka niemieckiego
.
W kategorii z języka angielskiego:
I miejsce – Kesja Zawadzka (2 TC)
III miejsce – Julia Kutak (1 TPMA)
III miejsce – Magdalena Bąk (2 TPMB)

Wyróżnienia:
Maja Cuber (1 TPMA)
Maja Rozwadowska (2 TPMB)


W kategorii z języka niemieckiego:
I miejsce – Róża Szumigaj (1 TPMB)
II miejsce – Kesja Zawadzka (2 TC)

Wyróżnienia:
Aleksandra Niedbalska (1 TPMB)
Damian Prus (1 TE)
Agnieszka Stachlewska (1 TE)
Aleksandra Waśniewska (2 TPMA)