Moja szkoła dawniej i dziś

wpis w: Aktualności, WIE | 0

10 grudnia to ważny dzień, wyjątkowy dzień – właśnie 105 lat temu powstała Nasza Szkoła.

I właśnie w ten dzień został zakończony projekt XV edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych, w którym wzięli udział uczniowie oddziałów: 3TMA, 3TMB.

Celem przedsięwzięcia było zwiększenie zaangażowania uczniów w życie szkoły w kontekście jej historii i wiekowej tradycji. Młodzież uczestniczyła w interaktywnych zajęciach w Muzeum Narodowym, podczas których poznała warunki tworzenia modnych ubiorów i metod ich projektowania na początku XX wieku. W Filmotece Narodowej dowiedziała się, jakie trendy obowiązywały w modzie na ulicach przedwojennej stolicy. Zajęcia w Galerii Zachęta zilustrowały, jak ważny wpływ na współczesne projektowanie ubioru mają przestrzenne widzenie i plastyczna wyobraźnia. Jednak najciekawszym wydarzeniem projektu w opinii uczestników było spotkanie z absolwentem naszej szkoły – panem Pawłem Żurowskim, który opowiedział im, jak funkcjonowała szkoła w przeszłości. Zwieńczeniem realizacji projektu było oddanie hołdu naszej patronce- Marii Bratkowskiej przez złożenie wieńca i zapalenia zniczy na Jej grobie.

Uczniowie uznali, że dzięki realizacji tego projektu mogli zrozumieć, że historia ma wpływ na ich życie. Uświadomili sobie, że dzięki wysiłkom wcześniejszych pokoleń mogą kształcić się w nowoczesnej szkole i zyskali nowe źródła inspiracji do swoich kolejnych projektów.