Nanotechnologia na wykładach ciekawej chemii

wpis w: Aktualności, z_scisle | 0

Po raz kolejny uczniowie mogli zapoznać się z zagadnieniami nanotechnologii uczestnicząc w wykładzie z cyklu ciekawa chemia w Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Chemii.

16 listopada 35 uczniów klas pierwszych wysłuchało wykładu dr Pawła Majewskiego pt. Klocki LEGO w skali nano czyli samoorganizujące się polimery i ciekłe kryształy”.

Uczniowie dowiedzieli się między innymi co to są kopolimery, jakie mają właściwości i zastosowanie.

Przedstawione zostały metody zmniejszenia odbicia padającego na lustra baterii słonecznych światła, dzięki czemu można poprawić efektywność tego źródła energii.

vUczniowie obejrzeli również piękne kryształy krzemu, które przyniósł prelegent.Wykład był bogato ilustrowany co ułatwiło uczniom zrozumienie tego trudnego zagadnienia.