Wyróżnienie Agencji Narodowej Programu Erasmus+ dla Naszej Akredytacji

wpis w: Aktualności, Erasmus+ | 0

W dniach 15-17 września 2024 roku w Zakopanem Pani Agnieszka Kalinowska i Pani Ewa Mierzwa wzięły udział w konferencji „Standardy jakości Erasmusa w praktyce szkolnej” zorganizowanej przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności.

Podczas uroczystej Gali przedstawiciele Agencji Narodowej Erasmus+ uhonorowali najbardziej docenione projekty realizowane przez szkoły i instytucje państwowe.

W gronie najbardziej zasłużonych projektów Erasmus+ znalazło się Technikum Odzieżowe i Fryzjerskie im. Marii Bratkowskiej.  Jako jedno z sześciu instytucji w Polsce otrzymało wyróżnienie w kategorii Wysokiej jakości realizacja projektów akredytowanych w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe

Celem wydarzenia było przybliżenie zasad realizacji projektów w duchu Standardów Jakości Erasmusa przyjętych przez Komisję Europejską. Poruszone zostały zagadnienia najważniejsze z perspektywy realizacji projektów mobilności, tak by pomóc wnioskodawcom i beneficjentom w planowaniu i we wdrażaniu działań projektowych oraz priorytetów horyzontalnych programu. Ponadto  prelegenci podejmowali tematy ważne i aktualne z punktu widzenia realizacji projektów edukacyjnych w ramach programu Erasmus+ i nie tylko.

Dodatkowo uczestnicy konferencji musieli zmierzyć się z modułem dotyczącym grywalizacji w procesie edukacji obywatelskiej i zarządzania projektem. Celem było polepszenie jakości realizowanych projektów edukacyjnych i podniesienie umiejętności w zakresie team building, co przekłada się bezpośrednio na poziom faktycznego wdrożenia Standardów Jakości Erasmusa do praktyk szkolnych i projektowych.