Inspiracje portretami Witkacego – Konkurs NPRC

Stanisław Ignacy Witkiewicz – Witkacy – jest jednym z najbardziej znanych polskich artystów. Jest swego rodzaju fenomenem – bo szacunkiem obdarzają go zarówno znawcy, badacze czy historycy, jak i szeroka publiczność w każdym chyba wieku. Witkacy był artystą w najpełniejszym tego słowa znaczeniu – po pierwsze zajmował się wieloma dziedzinami, od malarstwa i fotografii, przez literaturę, po filozofię i teorię sztuki, po drugie całe jego życie było podporządkowane sztuce, można bez przesady powiedzieć, że po prostu wszystko, co robił było zawsze w jakimś sensie gestem artystycznym.

W ramach realizacji działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 nauczyciele bibliotekarze oraz nauczyciel plastyki zorganizowali Szkolny Konkurs „Inspiracje portretami Witkacego”. Spuścizna po artyście jest gigantyczna i obejmuje dramaty, powieści, liczne teksty teoretyczne, a także obrazy, pastele, fotografie oraz portrety.  Tych ostatnich dotyczy wystawa prac uczniów naszej szkoły zainspirowanych twórczością Witkacego, którą do 26 marca br można oglądać na pierwszym piętrze.

ZAGŁOSUJ NA NAJŁADNIEJSZY PORTRET