FASHION FUTURE VIAMODA 2023 – STYPENDIUM

Konkurs FASHION FUTURE skierowany jest do uczniów klas maturalnych, marzących o profesjonalnej edukacji w obszarze mody.
Organizatorem konkursu jest VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie, która wspiera kształcenie młodych talentów w modzie, dlatego też główną nagrodą w konkursie jest stypendium edukacyjne na łączną kwotę 50 tysięcy złotych oraz wyróżnienia w postaci uczestnictwa w warsztatach doszkalających i nagrody partnera konkursu marki 4F.

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem Athleisure i jest realizowany w dwóch obszarach:

  • PROJEKTOWANIE UBIORU dla przyszłych projektantów;
  • KOMUNIKACJA WIZUALNA I STYLIZACJA dla przyszłych brand managerów, stylistów oraz specjalistów zarządzania marką i jej wizerunkiem.

Konkurs składa się z trzech etapów. Uczestnicy proszeni są o wypełnienie formularza konkursowego znajdującego się na www.viamoda.edu.pl oraz przygotowanie i przesłanie na adres Uczelni prac konkursowych do 26 stycznia 2023.

PROJEKTOWANIE UBIORU: Każdy z uczestników zaprojektuje 3 (słownie: trzy) spójne projekty ubiorów całych sylwetek damskich lub męskich, które będą zgodne z tematem konkursu. Projekty muszą być przedstawione w formie kolorowych rysunków wykonanych dowolną techniką graficzną. Do projektów należy dołączyć opis wyjaśniający założenia projektowe.

KOMUNIKACJA WIZUALNA I STYLIZACJA: Każdy z uczestników otrzyma set produktów marki 4F, z których skomponuje spójną mini-kolekcję w stylu athleisure. Mini-kolekcja powinna składać się z 5 look’ów (stylizacji całych sylwetek damskich), które muszą być przedstawione w formie moodbox’ów (zestawów wykonanych na podstawie wybranych przez uczestnika zdjęć produktów marki 4F).

Nadesłane projekty oceniać będzie Jury w skład, którego wejdą wykładowcy VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie oraz przedstawiciele partnera merytorycznego konkursu marki 4F. Szczegóły oraz Regulamin Konkursu dostępne na stronie organizatora.

Skip to content