Konkurs FASHION FUTURE skierowany jest do uczniów klas maturalnych, marzących o profesjonalnej edukacji w obszarze mody. Organizatorem konkursu jest VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie, która wspiera kształcenie młodych talentów w modzie, dlatego też główną nagrodą w konkursie jest stypendium edukacyjne na łączną kwotę 50 tysięcy złotych oraz wyróżnienia w postaci uczestnictwa w warsztatach doszkalających i nagrody partnera konkursu marki 4F.
Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem Athleisure i jest realizowany w dwóch obszarach:
PROJEKTOWANIE UBIORU dla przyszłych projektantów;
KOMUNIKACJA WIZUALNA I STYLIZACJA dla przyszłych brand managerów, stylistów oraz specjalistów zarządzania marką i jej wizerunkiem.
Konkurs składa się z trzech etapów. Uczestnicy proszeni są o wypełnienie formularza konkursowego znajdującego się na www.viamoda.edu.pl oraz przygotowanie i przesłanie na adres Uczelni prac konkursowych do 26 stycznia 2023.
PROJEKTOWANIE UBIORU: Każdy z uczestników zaprojektuje 3 (słownie: trzy) spójne projekty ubiorów całych sylwetek damskich lub męskich, które będą zgodne z tematem konkursu. Projekty muszą być przedstawione w formie kolorowych rysunków wykonanych dowolną techniką graficzną. Do projektów należy dołączyć opis wyjaśniający założenia projektowe.
KOMUNIKACJA WIZUALNA I STYLIZACJA: Każdy z uczestników otrzyma set produktów marki 4F, z których skomponuje spójną mini-kolekcję w stylu athleisure. Mini-kolekcja powinna składać się z 5 look’ów (stylizacji całych sylwetek damskich), które muszą być przedstawione w formie moodbox’ów (zestawów wykonanych na podstawie wybranych przez uczestnika zdjęć produktów marki 4F).
Nadesłane projekty oceniać będzie Jury w skład, którego wejdą wykładowcy VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawieoraz przedstawiciele partnera merytorycznego konkursu marki 4F. Szczegóły oraz Regulamin Konkursu dostępne na stronie organizatora.
Obecnie ponad 90% młodzieży obojga płci gra w gry wideo w miarę regularnie. Oczywiście liczba ta może ulegać zmianie jeżeli uzgodnimy inną definicję „regularnej gry”, ale nie skupiając się na tym warto zadać sobie inne pytanie.
Czy fakt, że dziś nasze mózgi kształtują się w otoczeniu zupełnie innych rozrywek niż 3-4 dekady temu wpływa na nas samych. Zagadnienie jest rozległe ale zobaczcie najważniejsze jego aspekty w filmie.