Polskie Dzieje
Portal historyczny Polskiej Agencji Prasowej
Internetowy Polski Słownik Biograficzny
iPSB to internetowa wersja Polskiego Słownika Biograficznego wydawanego od 1935 roku przez Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk. Biogramy z PSB są wzbogacone o materiały multimedialne pokazujące realia epoki, kontekst historyczny i kulturowy oraz cytaty i ciekawostki dotyczące danej postaci. Wydawcą iPSB jest Narodowy Instytut Audiowizualny.
Życie za życie
Pamięci Polaków, którzy narażali życie, by ratować Żydów
Podziemie Zbrojne
Sejm RP uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia
1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.
True about camps
Witryna edukacyjna ukazuje podstawowe informacje o obozach zagłady i obozach koncentracyjnych utworzonych przez III Rzeszę Niemiecką na terenach okupowanej Polski podczas II wojny światowej.
Filmy
Filmy edukacyjne, dokumentalne
i krótkometrażowe tworzone przez IPN w ciekawy sposób uzupełniają i wzbogacają lekcję z historii najnowszej, poruszają nieznane wątki znanych historii ale także przedstawiają najnowsze wyniki badań naukowych.
Notacje
Archiwum Historii Mówionej.
W zbiorach IPN są relacje osób których m.in. najbliżsi zginęli w Katyniu w 1940 r., które przeżyły obozy koncentracyjne i lagry, deportacje i więzienia SB. Zarchiwizowane i zdigitalizowane nagrania są wykorzystywane w celach naukowych i edukacyjnych.