Google Arts & Culture, dawniej Google Art Project – przedsięwzięcie internetowe, dzięki któremu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do zrobionych w wysokiej rozdzielczości zdjęć dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach partnerskich muzeów – uczestników inicjatywy.
Co można zobaczyć w Google Art Project? Sztukę z najróżniejszych miejsc świata – jest Akropol, Wersal, nowojorskie MoMA, kolekcje sztuki aborygenów australijskich czy brazylijski street art.
Google Arts & Culture umożliwia dostęp do zdjęć ponad tysięcy obrazów wieluset malarzy. Google opracował też specjalny pojazd połączony z kamerą do robienia zdjęć panoramicznych (360°) wewnątrz wybranych galerii. Zbiory w ramach Google Arts & Culture można przeglądać lub odbywać wirtualne wycieczki po muzeach, w których te prace się znajdują. Każdy z prezentowanych obrazów zawiera ok. 7 miliardów pikseli tj. tysiąc razy więcej niż obrazy z przeciętnych aparatów. Oglądane obrazy można powiększać do takich rozmiarów, aby zobaczyć ślady narzędzia artysty.
Zwiedzanie muzeów odbywa się przy pomocy rozwiązania bazującego na Google Street View. Do dyspozycji użytkowników jest 385 sal muzealnych. Możliwe jest zdobycie dodatkowych informacji o obrazie i obejrzenie związanego z nim filmu na YouTube. Dzięki funkcji Create an Artwork Collection każdy użytkownik może zbudować własną kolekcję prac i dzielić się nią ze znajomymi lub innymi internautami oraz komentować j
3 kwietnia 2012 w Muzeum Pałacu w Wilanowie odbyła się premiera polskiej wersji Google Art Project. Na początek udostępniono zbiory Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (55 dzieł 39 artystów) i Muzeum Sztuki w Łodzi (80 dzieł 44 artystów). W tym samym roku na platformie ukazały się wystawy „Jan Karski. Bohater ludzkości” przygotowana przez Muzeum Historii Polski oraz „Tragiczna miłość w Auschwitz” i „Zanim odeszli” Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Od 2019 na platformie są dostępne zbiory i wnętrza Sejmu. W 2020 roku z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły Centrum Myśli Jana Pawła II opublikowało pierwszą, pełną wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II – „Karol Wojtyła. Narodziny”.