Dojazd
Kontakt
Kalendarz
Roku szk.


Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Aktualności

Galeria

Biblioteka
Scenariusz
ewakuacji
Dziennik
elektroniczny
Terminy zajęć dodatkowych w roku szkolnym 2018/2019KOŁO MODELEK

Koło jest skierowane dla uczniów naszej szkoły, którzy pragną rozwijać swoją wyobraźnię, pobudzać wrażliwość na sztukę i odkrywać talenty. To zajęcia dla interesujących się modelingiem, modą, designem, wizażem. Dla jednych będzie to kilkuletnia przygoda z modą, dla innych inspirujący początek dodatkowych umiejętności. Koło Modelek jest otwarte dla wszystkich uczniów, nie stawiamy ograniczeń w zakresie wzrostu, wieku, urody.
Uczniowie, którzy chcą należeć do „Koła Modelek” mają okazję nauczyć się lub pogłębić swoje umiejętności min.: z chodzenia, modelingu, autoprezentacji, stylizacji, wizażu, savoir-vivre.
Modeling stał się niezwykle wśród młodzieży popularny. Programy telewizyjne pokazują kulisy pracy modelek. Media społecznościowe informują o nowych odkrytych talentach, a okładki magazynów zdobią gwiazdy wybiegów. Udział w „Kole Modelek”, może przyczynić się do dalszego rozwoju w temacie modelingu . Jeżeli jesteś nieśmiała, a interesuje Cię świat mody zgłoś się do nas koniecznie. Na naszych zajęciach przełamiesz wszystkie swoje bariery i pokonasz wszelkie ograniczenia. Będziesz mogła brać udział w promocjach oraz życiu kulturalnym naszej szkoły.

Prowadzący zajęcia: p. Aneta Starosta

Termin: w zależności od potrzeb uczniów i terminarza promocji szkołyZAWSZE MODNI

Koło zainteresowań zostało utworzone na potrzeby licznych konkursów szkolnych i pozaszkolnych, w których uczestniczą uczniowie Technikum. Na spotkania koła przychodzi młodzież, która ma okazję sprostać wyzwaniom konkursowym, stworzyć własne kolekcje, które następnie są prezentowane w czasie szkolnych pokazów mody, a tym samym wzbogacić swój warsztat pracy.

Prowadzący zajęcia: p. Bożena Kuźmiak

Termin: w zależności od potrzeb uczniów i terminarza konkursówSZYJĘ Z PASJĄ

Celem spotkań koła "Szyję z pasją" jest rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów, wzbogacanie i poszerzanie ich wiedzy zawodowej z kreowania ubiorów. Na tych zajęciach tworzymy kolekcje ubiorów, które prezentowane są na konkursach ogólnopolskich czy pokazach mody na terenie szkoły.

Prowadzący zajęcia: p. Elżbieta Mędrzycka

Termin: środa w godz. 15.20 - 16.20ODZIEŻOWY ZAWRÓT GŁOWY

Zajęcia mają na celu przygotowanie młodzieży do godnego reprezentowania szkoły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Uczniowie poprzez analizę literatury, konsultacje, wymianę informacji i wspólne poszukiwanie rozwiązań poszerzają swoje wiadomości z teoretycznych przedmiotów zawodowych branży odzieżowej.

Prowadzący zajęcia: p. Iwona Włoskowicz

Termin: środa w godz. 15.20 - 16.00MATEMATYKA DLA MATURZYSTÓW

Zajęcia dla klas maturalnych przygotowujące do matury z matematyki. Na zajęciach uczniowie rozwiązują zadania z zestawów maturalnych z poprzednich lat. Po pierwszym półroczu widać u uczniów uczęszczających na zajęcia, że lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem zadań zamkniętych i otwartych. Na lekcjach chętniej uczestniczą aktywnie w lekcji, ponieważ część wiedzy z poprzednich lat już powtórzyli.

Prowadzący zajęcia: p. Klaudia Żelechowska

Termin: poniedziałki w godz. 8.00 - 8.45JĘZYK NIEMIECKI DO MATURY

Na zajęciach omawiane są zagadnienia, które poszerzają wiedzą z przedmiotu i przygotowują do zdawania egzaminu maturalnego z języka niemieckiego. Po pierwszym półroczu widać, że uczniowie stają się coraz bardziej aktywni na zajęciach i samodzielnie rozwiązują trudniejsze zadania leksykalno-gramatyczne.

Prowadzący zajęcia: p. Izabella Augustyniak

Termin: wtorki w godz. 13.40 - 14.25CHORWACJA - JĘZYK I KULTURA

Kultura Chorwacji ma bardzo długą historię, która sięga czasów starożytnych. Ze względu na swoje położenie geograficzne, Chorwacja jest miejscem spotkań czterech kultur: Wschodu, Zachodu, Europy Środkowej oraz kultur basenu Morza Śródziemnego. Na tych zajęciach można się dowiedzieć wiele o kulturze Chorwacji, jej ciekawym położeniu na mapie Europy, bałkańskich korzeniach, historii, ciekawych miejscach i języku.

Prowadzący zajęcia: p. Monika Wasilewicz

Termin: co drugi czwartek w godz. 13.40- 14.25