Dojazd
Kontakt
Kalendarz
Roku szk.


Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Aktualności

Galeria

Biblioteka
Scenariusz
ewakuacji
Dziennik
elektroniczny

EUROPA ZMIENIA WARSZAWĘ 2015
     Wspólne tworzenie wielkoformatowej sylwetki warszawskiej syrenki, eksperymenty naukowe, wirtualne zwiedzanie stołecznych dzielnic. Te oraz ponad sto innych atrakcji czekać będzie na wszystkich, którzy w dniach 20-26 czerwca wezmą udział w wydarzeniu „Europa zmienia Warszawę”.
     Już po raz szósty, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa wraz z partnerami zaprasza wszystkich mieszkańców oraz odwiedzających stolicę na Krakowskie Przedmieście. To tu odbędzie się największa impreza prezentująca sposób, w jaki Unia Europejska wpływa na współczesny obraz stolicy.
     „Warszawa od początku przystąpienia Polski do Unii Europejskiej aktywnie uczestniczy w pozyskiwaniu środków europejskich na rozwój miasta. Dzięki temu mogliśmy tak wiele zrobić w tak krótkim czasie - mamy II linię metra, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Warszawskiej Pragi i dużo więcej. Łącznie pozyskaliśmy już ok. 8,5 mld zł z funduszy europejskich.” – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st Warszawy.
     Tradycyjnie centralnym punktem wydarzenia stanie się namiot warszawskiego Punktu Informacji Europejskiej, wewnątrz którego prezentowane będą projekty dofinansowane z funduszy europejskich, realizowanych przez stolicę. Będzie to także okazja do prezentacji oferty kulturalnej i edukacyjnej instytucji publicznych, które korzystają ze wsparcia środków wspólnotowych. Siedmiodniowe wydarzenie podzielone zostanie na następujące bloki tematyczne:
 • 20-21 czerwca – „Kultura i sztuka”
 • 22 czerwca – „Nauka, edukacja, sport”
 • 23 czerwca – „Infrastruktura, transport, środowisko”
 • 24 czerwca – „Obywatele i wolontariat”
 • 25 czerwca – „Zdrowie”
 • 26 czerwca – „Fundusze europejskie, rynek pracy, przedsiębiorczość”
     W tym roku swoją obecność zapowiedziało blisko 40 różnych instytucji m.in. Centrum Nauki Kopernik, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu oraz Miejski Ogród Zoologiczny.
     Gry, konkursy i warsztaty, zaplanowane na tegoroczną edycję wydarzenia „Europa zmienia Warszawę”, mają na celu stworzenie okazji do bezpośredniego kontaktu mieszkańców z instytucjami, jak również zapewnienie kulturalno-edukacyjnej formy rozrywki dla uczestników w każdym wieku.
     Atrakcjom w namiocie towarzyszyć będzie nowa odsłona wystawy fotograficznej, prezentującej najciekawsze projekty zrealizowane w Warszawie ze środków Unii Europejskiej. Ponadto, przez cały okres trwania wydarzenia będzie można również skorzystać z bezpłatnych usług informacyjnych oraz konsultacji świadczonych przez pracowników Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa.
     Szczegółowy program imprezy: http://www.europedirect.um.warszawa.pl/

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI
Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA I WYTWARZANIA ODZIEŻY
     Dobiegła końca trzyetapowa Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Finał odbył się w Łodzi na Politechnice Łódzkiej w kwietniu. Brali w niej udział uczniowie z wielu szkół kształcących w zawodzie technik technologii odzieży.
     A wśród nich także nasi uczniowie. Czwórka z nich uzyskała tytuły finalistów. Są to:
 1. Aniela Łastowska (3TA) - 47 punktów,
 2. Paulina Podsiadła (3TA) - 47 punktów,
 3. Marta Kołodziejak (3TA) - 43 punkty,
 4. Beata Leszczyńska (4TA) - 43 punktów.
Gratulujemy!


BO WAŻNE ŻEBY DAWAĆ SIEBIE INNYM
     Dnia 6.06.2015 uczennice z klasy 2 te wraz z opiekunem realizowały projekt społeczny Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży Life Skills. W Domu Samotnej Matki przy ul. Szymanowskiego 4a zorganizowałyśmy piknik dla dzieci. Wspólnie spędzony czas minął nam na zabawach, rysowaniu i grach. Dzięki Fundacji mogłyśmy przygotować mały poczęstunek, który urozmaicił nam czas. Młodzież naszej Szkoły bardzo zaangażowały się projekt poświęcają swój czas.

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
     19 maja 2015r. odbył się II etap szkolnego konkursu ekologicznego. W konkursie wzięło udział 18 uczniów, wszyscy uczestnicy uzyskali wynik 50% i więcej ogólnej punktacji. Najlepszymi wynikami mogą pochwalić się uczniowie:
 1. Drozdek Maria (1TA) - 30/30 punktów
 2. Rakowska Weronika (1TB) - 30/30 punktów
 3. Grzędzińska Kinga (1TA) - 28/30 punktów
 4. Olszewska Zuzanna (1TA) - 27/30 punktów
 5. Zielińska Dominika (1TB) - 27/30 punktów
 6. Skorupinski Albert (1TB) - 27/30 punktów
 7. Laufer Anna (1TB) - 21/30 punktów
     Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym wykorzystania odpadów po segregacji, w przyszłym roku szkolnym.


AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
     29 kwietnia 2015 roku odbył się uroczysty apel z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Udział wzięli: Patrycja Płomińska i Klaudia Pytkowska z klasy II TF oraz Dominik Jabłoński z klasy II TB.
     Był to montaż słowno-muzyczny, połączony z prezentacją multimedialną dzieł plastycznych dotyczących wydarzeń z końca wieku XVIII oraz ilustracją muzyczną złożoną z klasycznych pieśni okolicznościowych oraz piosenek współczesnego barda Jacka Kaczmarskiego. Naszym zadaniem było przedstawienie "w pigułce" historii reformatorskich i wolnościowych dążeń Polaków.
     Program był przygotowany przez Joannę Maciejewską oraz Beatę Wach - Mińkowską.


ORLEN WARSAW MARATHON
     Dzień 26 kwietnia to kolejna odsłona naszego Teamu na Zawodach Sportowych. Tym razem pełniliśmy obowiązki wolontariuszy podczas ORLEN Warsaw Marathon 2015, gdzie aktywnie wspieraliśmy organizatorów i uczestników. Naszym zadaniem była organizacja punktu odżywiania na 35 kilometrze trasy biegu. Choć pogoda nie dopisała, a wszędzie było pełno wody, z naszych twarzy nie znikał uśmiech. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie i zapraszamy do współpracy podczas kolejnych.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW
     Dzień 24 kwietnia 2015 był dla uczniów czwartych klas ostatnim dniem nauki w naszej szkole. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 klas czwartych rozpoczęło się poświęceniem nowego sztandaru nadanego Zespołowi Szkół z okazji jego stulecia. Następnie pani dyrektor Magdalena Jarosińska, przewodniczący rady rodziców oraz przedstawiciele klas kończących naukę odsłonili pamiątkową tablicę przy jubileuszowym dębie. Wyróżniający się uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe z rąk pani dyrektor oraz swoich wychowawców. Na koniec uczniowie i nauczyciele mieli okazję powspominać minione cztery lata, oglądając część artystyczną.
     Absolwentom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy, by drogi, którymi będą podążać, mieniły się samymi „barwami szczęścia”.

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ W MUZEUM NARODOWYM
     Dnia 21 kwietnia 2015 roku odbyło się "Spotkanie ze Sztuką" w Muzeum Narodowym. Uczniowie klas pierwszych technikum odzieżowego podziwiali zabytki kultury średniowiecznej. Zwrócili uwagę na Poliptyk Grudziądzki i Tryptyk z legendą św. Stanisława. W galerii Farras zainteresowali się unikatową ekspozycją malarstwa z Doliny Nilu.

TARGI FASHION WEEK
     Jednym z elementów w ramach realizacji naszego projektu "Szkoły Zawodowe Drogą do Sukcesu" jest udział w targach. Tym razem, dla uczniów z kierunku technik technologii odzieży, był to udział w targach "Fashion Week 2015" w Łodzi. XII edycja targów odbyła się w Hotelu DoubleTree by HILTON, w halach produkcji filmowej WYTWÓRNIA oraz TOYA Studios. Uczestnicy mogli obejrzeć liczne pokazy mody, prezentujące najnowsze kolekcje, stanowiące najnowsze trendy mody. Podczas pokazów mody uczniowie mogli obejrzeć zarówno kolekcje przygotowane przez młodych projektantów przeplatające się z kolekcjami znanych sław pracujących w Polsce i za granicą.


TARGI LOOK BEAUTY VISION
     W dniach 18 - 19 kwietnia uczniowie biorący udział w realizacji unijnego projektu mającego na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego w naszej szkole brali udział w Forum Kosmetyki beautyVision oraz Forum Fryzjerstwa LOOK. Wydarzenie było przeznaczone dla wszystkich - od profesjonalistów do amatorów zainteresowanych ich tematyką. Można było poznać najnowsze trendy we fryzjerstwie oraz makijaży na najbliższy sezon. Można także było skorzystać z porad stylistów albo wykonać profesjonalny makijaż.
     W czasie targów odbyły się również Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego, Mistrzostwa Polski w Przedłużaniu Włosów, Mistrzostwa Nails Olympic Show oraz liczne specjalistyczne konferencje i pokazy zabiegów.

BURSZTYNOWE KONKURSY
     W dniu 10 kwietnia aula gdańskiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 9 zamieniła się w scenę aż trzech konkursów: XI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Talentów Fryzjerskich o „Bursztynowy Grzebień”, IX Ogólnopolskiego Konkursu Makijażu o „Bursztynową Pomadkę” oraz V Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Kreatora Mody o Bursztynową Igłę. W konkursach wzięli udział przedstawiciele 13 szkół.
     I tym razem nie zabrakło sukcesów naszych uczniów:

XI Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów Fryzjerskich o „Bursztynowy Grzebień”
Konkurencja damska „Inspiracje Futurystyczne”
wyróżnienie - Patrycja Szczęsna (3 ZA)
udział - Patrycja Krysik (1 TF)

IX Ogólnopolski Konkurs Makijażu o „Bursztynową Pomadkę”
III miejsce - Aleksandra Malinowska (4 TD)
udział - Patrycja Pawlak (4 TC)

V Ogólnopolski Konkursie na Najlepszego Kreatora Mody o Bursztynową Igłę
II miejsce - Cezary Zbrożek (4 TA)


ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM
     10 kwietnia po dwóch stronach stołu do tenisa stanęły dwie drużyny - Uczniowie oraz Nauczyciele naszego Zespołu Szkół. Wspólnej zabawie nie było końca... Zgadnijcie kto wygrał?

AKADEMIA W 10. ROCZNICĘ ŚMIERCI JANA PAWŁA II
     Dnia 8 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się Apel Pamięci na cześć Jana Pawła II. Uroczystość została zorganizowana dla uczczenia 10. rocznicy Jego śmierci i 1. rocznicy kanonizacji.
     Papież-Polak był przez nas wspominany zarówno jako współczesny święty, jak i postać historyczna, zasłużona dla kraju i świata. Ważnym akcentem było też przypomnienie przesłania Jana Pawła II do młodzieży.
     W apelu, który miał formę akademii połączonej z pokazem multimedialnym wsytąpili uczniowie z klas III TA i II TB.
     Przygotowała go nauczycielka religii Zofia Morawska przy współpracy p. Beaty Wach-Mińkowskiej i p. Anny Ciecierskiej.


ZACZYTANI
     Nasza szkoła włącza się w akcję "Zaczytani". Celem zbiórki jest otwarcie bibliotek Małego Pacjenta w warszawskich szpitalach, przychodniach, domach dziecka i hospicjach.
     Wielka zbiórka książek trwać będzie w dniach 4.05 - 31.05.2015 roku. Zebrane książki zostaną przekazane do 30 warszawskich placówek. Dzięki tej akcji mali pacjenci będą mogli zapomnieć o swojej chorobie. Twórcy akcji chcą, wspólnie z mieszkańcami, zebrać 100 tysięcy książek.
     Dla placówek, które nazbierają największą ilość książek przewidziane są atrakcyjne nagrody! Zapraszamy do współpracy. Na Wasze pytania dotyczące akcji w naszej szkole odpowie p. Agnieszka Olszewska.

KREATYWNY FRYZJER
     W dniu 27 marca reprezentant naszej Szkoły - uczeń klasy III TC Daniel Góralski brał udział w VII Wojewódzkim Konkursie Fryzjerskim "Kreatywny fryzjer"
     Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie fryzury z włosów długich modela lub modelki, z uwzględnieniem makijażu i ubioru. Ocenie podlegały kreatywność, nowoczesność zastosowanych rozwiązań, wykorzystanie rozwiązań innowacyjnych oraz walory artystyczne i estetyczne.
     Nasz reprezentant zajął II miejsce. Gratulujemy!

OBCHODY STULECIA SZKOŁY
     W dniu 26 marca 2015 roku nasza Szkoła - Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych w Warszawie przy ulicy Kazimierzowskiej 60 obchodziła stulecie swego istnienia.
     Swoją obecnością uroczystość zaszczycili m.in. p. Dorota Sokołowska - Mazowiecka Kurator Oświaty, p. Mieczysława Nowotniak - Zastępca Dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy, p. Bogdan Olesiński - Burmistrz Dzielnicy Mokotów, p. Krzysztof Skolimowski - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów, p. Cezary Kocon - Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Mokotów.
     Podczas uroczystości nadano szkole nowy sztandar. Uczniowie przygotowali program artystyczny, prezentujący stuletnią historię Szkoły oraz złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Patronkę oraz na Jej grobie na cmenatrzu Powązkowskim w Warszawie.
KONKURS WIEDZY O PATRONCE SZKOŁY I JEJ DZIELE
     W czasie trzydniowych obchodów Stulecia naszej szkoły miał miejsce również konkurs wiedzy o naszej patronce - Marii Bratkowskiej. Odbył się on 25 marca 2015 roku. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży postaci Marii Bratkowskiej, a w szczegolności jej dokonań zawodowych.
     O patronce szkoły jest niewiele opracowań. Jej biografii nie znajdziemy w Wikipedii, ani w tradycyjnych wydawnictwach. Młodzież przygotowując się do konkursu korzystała głównie z opracowanej kilka lat wcześniej w naszej szkole broszury. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki: p. Grażyna Jabłonowska, p. Grażyna Chrostowska-Juszczyk oraz p. Zofia Morawska.

I miejsce - Dominik Jabłoński (II TB)
II miejsce - Paulina Mikłosz (I TA)
III miejsce: - Nikola Lubańska (I TA), Katarzyna Kuć (IV TD), Julia Zakrzewska (IV TD)WYNIKI III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KREOWANIA UBIORU
100 LAT W MODZIE, LATA 1915-2015

     Prezentujemy wyniki oraz fotogalerię z naszego III Ogólnopolskiego Konkursu Kreowania Ubioru, który odbył się w murach naszej szkoły dnia 25 marca tego roku.

WYRÓŻNIENIA:
 • Muzeum Pałac w Wilanowie - Emilia Zawadzka (Gorzów Wielkopolski)
 • Atelier Ewa Godun:
  • Przemysław Chmielewski (Warszawa)
  • Przemysław Śmielak (Warszawa)
  • Karolina Strączek (Warszawa)
 • Ewiko Konfekcja Damska - Magdalena Wittbrodt (Gdynia)
 • Moda SU - Anna Sokołowska (Białystok)
 • Wyższa Szkoła Artystyczna - Oliwia Fabińska (Warszawa)
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych - Oliwia Fabińska (Warszawa)
 • Via MODA:
  • Bartosz Bieńko (Warszawa)
  • Patrycja Wojdyna (Warszawa)
  • Przemysław Śmielak (Warszawa)


NAGRODY przyznane przez Komisję Konkursową:
I miejsce - Marta Wójcik (Radom)
II miejsce - Michał Byra (Warszawa)
III miejsce - Karolina Strączek (Warszawa)


SPONSORZY:

       
WYNIKI VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FANTAZJI FRYZJERSKIEJ
"100 LAT W MODZIE 1915 - 2015"

pod patronatem:        

     Prezentujemy wyniki oraz fotogalerię z naszego VII Ogólnopolskiego Konkursu Fantazji Fryzjerskiej, który odbył się w murach naszej szkoły dnia 24 marca tego roku.

WYRÓŻNIENIA:
 • Fale Loki Koki - Karolina Kuchta (Wyszków)
 • NAH - Maja Gajek (Nowe Miasto nad Pilicą)
 • Bergmann - Aleksandra Wicher (Wadowice)
 • TAHE Polska - Kamila Szymorek (Pabianice)
 • Cutting Hell - Agata Nowak (Warszawa)
 • Centrum Zaopatrzenia Fryzjerów:
  • Kamila Kubiak (Lublin)
  • Konrad Stepnowski (Ostrołęka)
  • Martyna Deptuła (Wyszków)
 • CeCe of Sweden
  • Kamila Kubiak (Lublin)
  • Angelika Swaczyna (Warszawa)
  • Milena Brzózek (Radom)
  • Klaudia Żelazo (Otwock)
  • Joanna Grochowa (Leszno)
  • Julia Pużuk (Białystok)
 • Salony Krzysztof - Dominika Olak (Sosnowiec)
 • Wydawnictwo SUZI - Małgorzata Tatko (Ciechanowiec)
 • Wydawnictwo WSIP - Małgorzata Tatko (Ciechanowiec)
 • ALCINA - Magdalena Jaworska (Warszawa)
 • Pivot Point - Kinga Radziszewska (Ciechanowiec)
 • Prospector - Żaneta Pietrzak (Ciechanowiec)
 • Schoolline - Natalia Winiarska (Radom)
 • Warsztat Fryzjerski Marcin Jusiński - Patrycja Szczęsna (Warszawa)
 • Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Julia Pużuk (Białystok)
 • Wyższa Szkoła Artystyczna - Katarzyna Bankiewicz (Radom)
 • Salon fryzjerski Małgorzata Kilarska:
  • Magdalena Jaworska (Warszawa)
  • Daria Patapava (Warszawa)
  • Angelika Swaczyna (Warszawa)


NAGRODY przyznane przez Komisję Konkursową:
I miejsce - Katarzyna Bankiewicz (Radom)
II miejsce - Konrad Stepnowski (Ostrołęka)
III miejsce - Aleksandra Wicher (Wadowice)

SPONSORZY:

III OGÓLNOPOLSKI KONKURS KREOWANIA UBIORU
100 LAT W MODZIE, LATA 1915-2015
     Celem konkursu jest wyłonienie młodych i twórczych talentów, których marzeniem jest rozwój i edukacja w zakresie projektowania ubiorów. Konkurs jest doskonałą okazją na stwarzanie szans ludziom ambitnym i kreatywnym, cechującym się wyobraźnią i dobrym gustem. Udział w konkursie daje możliwość prezentacji projektów szerokiej publiczności oraz wymiana doświadczeń miedzy uczniami i nauczycielami.
Wyniki I etapu konkursu
SPONSORZY:

       


VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS FANTAZJI FRYZJERSKIEJ
"100 LAT W MODZIE 1915 - 2015"
pod patronatem:
Ministra Edukacji Narodowej
Wojewody Mazowieckiego
Mazowieckiego Kuratora Oświaty
nr patronatu: 215/14/P
Burmistrza Dzielnicy Mokotów
Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i UstawicznejSPONSORZY:     Konkurs organizowany z myślą o uczniach szkół o profilu fryzjerskim, którzy chcą zaprezentować swój talent i pomysł na wykreowanie nowatorskiej stylizacji na modelce lub modelu.
     Ostatnie stulecie było okresem wielkich przemian w modzie jak i również sztuce fryzjerskiej. Na przełomie wieku styl życia i modę dramatycznie zmieniły dwie wojny światowe. Radykalnym transformacjom uległ styl ubioru, fryzur, obyczajów i kultury. Od splotów, fal i upięć przez Haute Couture, aż do "New Look".
     Dawne wpływy "wyższych sfer" i dzisiejsza kultura celebrytów z czerwonego dywanu zrewolucjonizowały rynek modowy i tworzą historię, która jest inspiracją dla znakomitych kreatorów i nie lada gratką dla fotografów i reporterów.
     Przed Państwem najbardziej ekscytujący okres w historii mody, który cechuje największa różnorodność: od roku 1915 do dziś - roku 2015.
     Na zwycięzców konkursu czekają puchary ufundowane przez organizatora oraz liczne, atrakcyjne nagrody i wyróżnienia ufundowane przez sponsorów. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom i niezapomniane wrażenia.
     Dla opiekunów uczniów startujących w Konkursie przewidziano seminaria i szkolenia zawodowe w branży fryzjersko – kosmetycznej.NA WSZYSTKO JEST PRZYSŁOWIE

     Uczniowie naszej szkoły brałi udział w międzyszkolnym konkursie pt. "Na wszystko jest przysłowie". Do opanowania był zestaw 50 przysłów w językach angielskim i niemieckim. Konkurs był dwuetapowy. Pierwszy etap (szkolny) odbył się dn. 3 grudnia 2014 r, a etap międzyszkolny był w dniu 17.12.2014 r. Dnia 20.03.2015 dokonano uroczystego podsumowania konkursu i wręczenia nagród. Uroczystość miała miejsce w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego, przy ul. Okopowej 55a. Konkurs był zorganizowany pod patronatem Rady i Dzielnicy Warszawa Wola. Na 150 uczestników wyłoniono 23 laureatów. Nasi uczniowie zajęli III miejsca i wyróżnienia:

W kategorii języka niemieckiego:
III miejsce - Karolina Pokrywka (1TD)
Wyróżnienia: Karolina Banaś (2TB) i Paulina Wołowska (1TD).

W kategorii języka angielskiego:
III miejsce - Dominika Zielińska (1TB) i Dominika Będzińska (2TF).
Wyróżnienia: Maria Drozdek (1TA) i Klaudia Szlaska (1TA).DWUDZIESTA PIERWSZA "MAŁA PĘTELKA"
     12 marca 2015 r. uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w XXI edycji ogólnopolskiego konkursu p.t."Mała Pętelka". Jest to konkurs dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby organizowany przez Zespół Szkół Odzieżowych w Poznaniu.
     Konkurs odbywał się w czterech kategoriach:
 • dwie kategorie "ubiór" - ubiór użytkowy i awangardowy
 • dwie kategorie "fryzura".
  Tematami poszczególnych kategorii były:
 • Kategoria I: „Zadziw kontrastem (koloru, długości, faktury, formy)” (ubiór użytkowy)
 • Kategoria II: „Dziwy, bajki, opowieści …dziwolągi różnej treści” (ubiór awangardowy)
 • Kategoria III: „Taneczne upięcia (inspirowane tańcem towarzyskim, ludowym, współczesnym)”
 • Kategoria IV: „Fryzura dla idola”.

       Wśród laureatów konkursu na szczególną uwagę zasługują następujące osoby:
       W kategorii ubiór awangardowy uczeń klasy IV TA Cezary Zbrożek, z kolekcją "Reflexion", zajął I miejsce.
       W kategorii ubiór użytkowy Cezary Zbrożek, za kolekcję "Cesar", zdobył II miejsce, a uczennica klasy III TA Marta Kołodziejak, za kolekcję "Dessines", zajęła III miejsce.
       Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


 • ODPOWIEDNIE DAĆ OBCE SŁOWO
       W dniu 11 marca uczniowie brali udział w konkursie zorganizowanym w XXI Liceum im. Hugona Kołłątaja. Konkurs polegał na recytacji wierszy polskich autorów w językach obcych. Nasi uczniowie recytowali wiersze z języka angielskiego i niemieckiego. Szkołę reprezentowali: Diana Guliati, Dominika Będzińska, Agata Kalbarczyk i Laura Czerwiński. Dominika Będzińska recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. "Nic dwa razy" w tłumaczeniu Karla Dedecjusa.


  V WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS KULTUROZNAWCZY WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
       W drugiej połowie lutego i pierwszej połowie marca na lekcjach języka angielskiego odbył się V Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów klas drugich i trzecich technikum. W tym roku tematem konkursu były Stany Zjednoczone. Zadaniem uczniów było wskazać poprawne odpowiedzi w teście wielokrotnego wyboru, dobierania i typu prawda fałsz. Test składał się z pięćdziesięciu pytań dotyczących takich obszarów tematycznych jak geografia, historia, kultura oraz elementy polityki USA.
       Do napisania testu przystąpiło 175 uczniów na 242 tj. 72%. Wynik powyżej 75% otrzymało 70 uczniów.
       I miejsce zajął Karol Olszak z klasy 3TA z wynikiem 49 pkt/50 pkt - 98%
  Serdecznie gratulujemy!


  FESTIWAL PIOSENKI I MODY FRYZJERSKIEJ O STATUETKĘ BYDGOSKIEJ ŁUCZNICZKI

       W dniach od 2 do 5 marca wybrani uczniowie Szkoły przebywali gościnnie w Bydgoszczy na specjalne zaproszenie Zespołu Szkół nr 1 im. Bartłomieja z Bydgoszczy przy ul. Nakielskiej 11. Ostatniego dnia pobytu (05.03.2015) młodzież brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Fryzjerskim pt. „Movie Stars - inspiracje postacią filmową”. IV edycja konkursu o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki, którego część praktyczna i ocena jury odbyła się w tamtejszej szkole. Natomiast część artystyczna, ogłoszenie wyników i gala finałowa w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. W dni poprzedzające konkurs uczniowie mieli możliwość brania udziału w zajęciach praktycznych, gdzie mogli skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych i usług fryzjerskich. Przy okazji zobaczyli jak prowadzone są zajęcia w innych szkołach i jak są doposażone warsztaty szkolne. Młodzież nawiązała również nowe znajomości z rówieśnikami z którymi miała także kontakt w miejscu zakwaterowania, czyli w bursie szkolnej. Mogli się wymieniać doświadczeniami oraz zdobytą wiedzą i umiejętnościami zawodowymi. Pobyt w Bydgoszczy nie obył się bez zwiedzania zabytkowych uliczek, pięknych mostów na których zakochani z całej Europy i świata zawieszają kłódki na znak wielkiej miłości. Uczniowie spacerowali po Starym i Nowym Rynku, oglądali zabytki i pomniki znamienitych Polaków. Jedynym mankamentem pobytu była kapryśna pogoda... Pomimo tego młodzież wracała w dobrych nastrojach i bogatsza o nowe doświadzczenia.

  XXIII MIĘDZYNARODOWY SALON EDUKACYJNY "PERSPEKTYWY 2015"
       Tym razem nie w pierwszy weekend marca, a na koniec lutego zagościliśmy w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odbywał się Międzynarodowy Salon Edukacyjny. To już 23-cia edycja!
       Salon, organizowany od kilku lat w Pałacu Kultury i Nauki, odwiedza co roku kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających. Mogą oni odnaleźć ofertę kształcenia w interesujących ich szkołach, uczelniach. Organizowane są również różnego rodzaju spotkania na których można zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności. Dużą popularnością cieszyły się spotkania z ekspertami z OKE dotyczące egzaminu maturalnego.
       Również nasza szkoła - po raz kolejny - zaprezentowała swoją ofertę w prezentacji Liceów i Techników Warszawy. Popatrzcie jak wyglądało nasze stoisko!


  ENGLISH CONTEST
       Dnia 27 lutego 2015 odbył się w naszej szkole pierwszy etap międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego English Contest 2015 dotyczącego kultury, historii krajów anglojęzycznych oraz znajomości języka angielskiego. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów z naszej szkoły z klas: 1TD, 1TA, 1TB, 2TA, 2TB, 2TC, 2TF, 3TC, 3TD. Do drugiego etapu, który będzie miał miejsce w Zespole Szkół Fototechnicznych w dniu 27 marca zakwalifikowały się uczennice: Emilia Strzelecka, Agnieszka Cecka, Sara Zgirska i Kinga Wierzbicka.
       Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników oraz trzymamy kciuki 27 marca.


  I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZUR HISTORYCZNYCH
       27 lutego w ZS nr 21 przy ulicy Saskiej odbył się I Międzyszkolny Konkurs Fryzur Historycznych pt. "Najmodniejsze fryzury Starożytnego Rzymu, średniowiecza i renesansu". Reprezentanci naszej szkoły ponownie zaczęli czołowie miejsca. Patryk Sałański zajął I miejsce, a Patrycja Skomiał - III. Dodatkowo Patryk otrzymał nagrodę specjalną - sesję fotograficzną w "Kurierze Fryzjerskim" ufundowaną przez firmę PROSALON. Do konkursu uczniów przygotowywali pani Beata Wach-Mińkowska oraz pan Piotr Olszewski.
       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


  TEORIA WSZYSTKIEGO
       10 lutego 2015 uczniowie klasy II TA udali się do Kinoteki na projekcję filmu „Teoria wszystkiego”, będącego historią Stephena Hawkinga. Postać genialnego fizyka, cierpiącego na nieuleczalną chorobę i jego walka z własnymi ograniczeniami oraz poświęcenie jego żony jeszcze długo pozostanie w naszej pamięci i będzie nas inspirować do walki z przeciwnościami.


  VIII ANGLOJĘZYCZNY FESTIWAL HUMORU
       15 stycznia w Centrum Kultury w Żyrardowie odbył się VIII Anglojęzyczny Festiwal Humoru, w którym uczestniczyły 24 szkoły z całej Polski, w tym i my, zdobywając II miejsce!
       Nasze uczennice Diana Gulati, Aneta Plewczyńska z klasy 4Ta, Aleksandra Włodarczyk z klasy 3Ta i Kinga Wierzbicka z klasy 2TB zaprezentowały swój kunszt aktorski doprawiony sporą dozą humoru wykonując skecz w języku angielskim pt. ”Dead parrot”. Dziewczęta przygotowały charakteryzację i zadbały o niezbędne rekwizyty. Próby odbywały się w grudniu i styczniu pod okiem pani Katarzyny Wendykier. Uczennice otrzymały puchar, dyplomy i nagrody.
       Serdecznie gratulujemy i bardzo cieszymy się z sukcesu.


  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
       W tym roku, już po raz trzeci, w okresie pomiędzy 15 grudnia 2014 a 11 stycznia 2015 osoby odwiedzające nasze pracownie fryzjerskie i kosmetyczne będą mogły wspomóc Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrane podczas tych dni, w pracowniach, pieniądze zostaną przekazane na konto Fundacji.

  KRWIODAWSTWO
       W dniu 16 grudnia ponownie odwiedziliśmy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
       W wyjściu wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły z klas III i IV. Opiekunem grupy był p. Tomasz Stolka
       Oddana przez nas krew zostanie przeznaczona dla osób bardzo jej potrzebujących - tego lekarstwa jeszcze nie udało się wyprodukować!
       Następna akcja Honorowego Krwiodawstwa już wkrótce.


  KONKURS TERMINOLOGII ODZIEŻOWEJ I FRYZJERSKIEJ
       W dniu 11 grudnia odbył się na trzeciej godzinie lekcyjnej drugi etap konkursu Terminologii Odzieżowej i Fryzjerskiej z języka niemieckiego. Do tego etapu przystąpiło 13 osób z klas drugich o profilu fryzjerskim oraz 8 osób z klas o profilu odzieżowym. Uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe pod opieką nauczycielek języka niemieckiego - p. Anny Wątróbskiej oraz p. Izabelli Augustyniak.
  Laureatami konkursu zostali:

  klasy o profilu technik technologii odzieży
  I miejsce: Ewa Sasińska (II TB) i Karolina Banaś (II TB) - 32 pkt (100%)
  II miejsce: Patrycja Wojdyna (II TA) - 31 pkt (97%)
  III miejsce: Sandra Burak (II TA) - 28 pkt (88%)

  klasy o profilu technik usług fryzjerskich
  I miejsce: Dominika Będzińska (II TF), Zuzanna Regulska (II TE), Monika Taperek (II TF) - 33 pkt (87%)
  II miejsce: Beata Tryc (II TF) - 27 pkt (71%)
  III miejsce: Jagoda Szafaryn (II TE) - 23 pkt (61%)

  Gratulujemy!


  MIKOŁAJKI W KINOTECE
       Pomimo brraku śniegu oraz szarej aury na zewnątrz uczniowie klas 1 ITD i 1 TF wraz z wychowawczyniami: p. Agnieszką Dulepską-Staniszewską oraz p. Pauliną Wawrzyn; wszyscy oczywiście w Mikołajkowym nastroju; udali się do Kinoteki znajdującej się w Pałacu Kultury i Nauki, azeby uczestniczyć w projekcji filmu pt. "Bogowie". Charyzmatyczna postać znanego polskiego kardiochirurga, w którą wcielił się Tomasz Kot zainspirowała nas oraz uświadomiła jak ważny jest ciągły rozwój swoich zdolnosci i umiejętności w życiu każdego z nas. Nie bójmy się realizować naszych planów, celów i marzeń".... Ho! ho! ho!


  KONKURS "NATURALNIE NATURALNI... UBIÓR INSPIROWANY NATURĄ" ROZSTRZYGNIĘTY

       W listopadzie został rozstrzygnięty konkurs na projekt ubioru inspirowanego naturą. W konkursie wzięło udział 27 uczniów z sześciu klas technikum odzieżowego. Prace były oceniane przez komisję w składzie: p. Aneta Starosta, p. Iwona Włoskowicz, p. Anna Ciecierska, p. Jolanta Wąsowska - Szafraniak.
       Zostały nagrodzone następujące osoby:
  I miejsce - Karolina Strączek (III TA)
  II miejsce - Adrianna Chocholska (II TB)
  III miejsce - Klaudia Olęcka (I TB)
  III miejsce - Katarzyna Kurowska (III TA)

       Wyróżnienia otrzymały: Kinga Grzędzińska (I TA), Maria Drozdek (I TA), Kamila Zalewska (I TA), Mateusz Machnik (I TB), Karolina Słowik (III TA), Marta Kołodziejak (III TA), Aleksandra Włodarczyk (III TA)

  Gratulujemy!


  TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
       W dniach 17-23 listopada 2014 roku po raz siódmy został zorganizowany w Polsce i w naszej szkole Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Celem ŚTP jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. W tym roku gościem był Pan Sebastian Szajner - znany trener i coacher oraz Pan Piotr Kapica z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.
       Pan Sebastian mówił o tym jak ważne jest pierwsze wrażenie, o inwestowaniu w siebie i o własnym rozwoju. Udzielił kilku wskazówek jak gospodarować czasem i jak wytrwale dążyć do osiągnięcia sukcesu. Z kolei Pan Piotr mówił o zakładaniu firmy w ramach inkubatorów. Podkreślił również, że brak pieniędzy nie jest przeszkodą w założeniu własnej firmy. Jak to zrobić????? Zapraszam na zajęcia przedsiębiorczości ;) i udział w projektach Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.


  JESTEŚMY CIEKAWI NOWYCH TECHNOLOGII
       20 listopada 2014 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wykładzie z cyklu ciekawej chemii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Auli Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.
       Dr Michał Wójcik poprowadził wykład "Chemia organiczna w nanotechnologii. Nanomedycyna i nowe materiały". Uczniowie mogli obejrzeć ciekłe kryształy w świetle spolaryzowanym oraz barwę nanostruktur złota w różnych rozpuszczalnikach. Ciekawe było porównanie cen nośników pamięci w czasie 15 lat oraz spadek ich cen związany z rozwojem nanotechnologii. Dowiedzieli się również jak olbrzymie znaczenie będzie odgrywała nanotechnologia w medycynie przy stosowaniu leków.Dr Michał Wójcik zachęcał uczniów do uczestniczenia w kolejnych wykładach poświęconych tym zagadnieniom.


  POMOC MA SŁODKI SMAK
       Dnia 12 listopada Szkolny Wolotariat "Serce na dłoni" wraz ze szkolnym samorządem przeprowadził akcję Pomoc ma słodki smak. Uczniowie naszej szkoły przygotowali własnoręcznie pyszne wypieki, które były rozkoszą dla podniebienia. Wolontariusze z naszej szkoły rozprowadzali je za symboliczną złotówkę. Dochód z akcji został przeznaczony na Towarzystwo Pomocy Dzieciom z Mokotowa. Zebraliśmy 570 zł. Wszystkim zaangażowanym skłądamy serdeczne podziękowania za Waszą dobroć i hojność.

  BIEG NIEPODLEGŁOŚCI NA BIAŁOŁĘCE
       Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wystąpili jako wolontariusze podczas imprezy biegowej organizowanej na terenie Warszawy, tym razem działaliśmy w zespole wspomagającym Bieg Niepodległości organizowany przez Burmistrza Dzielnicy Białołęka w warszawskiej Choszczówce. Do naszych zadań należały: obsługa biura zawodów (wydawanie pakietów startowych i ewidencja zawodników), nadzór strefy startu biegaczy w poszczególnych konkurencjach oraz opieka nad biegaczami kończącymi bieg i wydawanie im upominków.
       Zawody były rozgrywane w 12 różnych konkurencjach: od maluchów na dystansie 300 metrów, poprzez biegi dla młodzieży, wyścig nordic-walking, aż po bieg główny na dystansie 5 kilometrów.
       Z naszej szkoły biegaczom pomagało 17 wolontariuszy, którzy działali pod opieką nauczycieli - p. Tomasza Stolki i p. Małgorzaty Kopczyńskiej.  ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
       Z okazji zbliżającego się dnia, w którym świętujemy odzyskanie przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów, uczennice klasy III TE, pod kierunkiem p. Grażyny Chrostowskiej - Juszczyk: Nikola Drobyszew, Natalia Frankiewicz, Marlena Kowalska, Karolina Ogrodnik, Wioletta Suska, Klaudia Szulc, Aleksandra Waladzińska, Klaudia Wasiak i Anna Wyszyńska przygotowały akademię. Uczestniczyli w niej uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły.  ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
       W konkursie, który odbywał się we wrześniu i październiku, uczestniczyło 36 uczniów klas pierwszych. Łącznie złożyli 45 prac graficznych promujących odnawialne źródła energii, wielu uczniów złożyło po kilka prac. Uczniowie klasy 1za wykonali jako pracę zbiorową pięć plakatów.
       Za prace, które najbardziej odpowiadały przyjętym kryteriom konkursowym komisja uznała:
  I miejsce - Sylwia Cyngot (1 TF)
  II miejsce - Justyna Koronowska (1 TC)
  III miejsce - Paulina Mikłosz (1 TA)
  Wyróżnienie - Gabriela Żurowska (1 ZA)
       Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w I etapie i zapraszamy do udziału w II etapie, który odbędzie się w marcu i wykazania się wiedzą na temat wykorzystania odnawialnych źródeł energii.  JESIENNE STRZYGI I UPIORY
       W dniu 31 października jesienne strygi i upiory pojawiły się na naszych korytarzach. To znak, że zbliżał się konkurs wizażu i stylizacji Halloween. W konkursie wzięło udział ponad 20 uczniów z naszej szkoły, zarówno z Technikum Odzieżowego i Fryzjerskiego jak i ze Szkoły Policealnej nr 50.
       Jury nagrodziło następujące osoby:

  I miejsce - Patrycja Pawlak (4 TC)
  II miejsce - Patrycja Krysik (1 TF)
  III miejsce - Weronika Mazurkiewicz (2 TF)
  Wyróżnienie - Patrycja Kozłowska (1 PWA)

  A jakie to były stylizacje postaci - zobaczcie sami w naszej galerii!  COŚ Z NICZEGO - GLAMOUR LOOK
       Koniec października to już goszczący od lat w naszej szkole konkurs p.t. "Coś z niczego". Konkurs polegający na stworzeniu fryzury z... niczego! Ścinki tkanin, pióra, koraliki, włóczka, krepina, kwiaty, wstążki, tasiemki - to wszystko nasi uczniowie wykorzystywali do tworzenia fantazyjnych fryzur. Tematem tegorocznego konkursu było "Glamour Look". Jury po burzliwych naradach ustaliło swój werdykt, a nagrody zostały wręczone zwycięzcom w czasie szkolnego pokazu Halloween:

  I miejsce - Jagoda Szafaryn
  II miejsce - Patrycja Szczęsna
  III miejsce - Patrycja Krysik
  Wyróżnienie - Karol Żegliński
  Wyróżnienie - Klaudia Huńkowska

  Gratulujemy!  Z POMOCĄ DLA ZWIERZĄT
       W dniu 25 października nauczyciele naszej szkoły przekazali dary dla schroniska w Celestynowie. Przekazaliśmy koce, karmę i odzież zwierzętom mieszkającym w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Zbiórka darów trwa dalej - zapraszamy wszystkich do współpracy!
  STYLISTA XXI WIEKU
       W dniu 24 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Międzynarodowym Turnieju Fryzjersko - Kosmetycznym w Wadowicach. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności zawodowych, pogłębianie wiedzy, wzbudzanie rywalizacji zawodowej oraz promowanie nowocznesnych technik fryzjerskich i kosmetycznych.
       Gratulacje należą się uczennicy Patrycji Pawlak, która w dwóch konkurencjach: "Stylista XXIw" oraz "Makijaż w stylu Folk" zdobyła pierwsze miejsca.


  DZIEŃ PAPIESKI
       W dniach 17 - 20 października 2014 r. w naszej szkole wolontariat "SERCE NA DŁONI" włączył się w obchody Dnia Papieskiego zbierając pieniądze na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży
  Dziękujemy za Wasze wsparcie oraz Wasze zaangażowanie!
       A szczególne podziękowania kierujemy do uczennic klas I TD i III TA: Dominiki Bożek, Dominiki Dębskiej, Barbary Pakuły, Julii Perzak, Emilii Kowalskiej, Mai Leszczyńskiej, Karoliny Pokrywki, Zofii Obara i Marty Kołodziejak.


  DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
       Dzień 14 października to święto wszystkich, którym Edukacja jest bardzo bliska. Tego dnia i w naszej szkole od rana panowała podniosła atmosfera. Zgromadziliśmy się na wspólnym świętowaniu. Już na początku akademii, po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły, uczniowie klas pierwszych złożyli swoje ślubowanie.
       Następnie głos zabrała Pani Dyrektor. W swoim wystąpieniu dziękowała wszystkim pracownikom szkoły za współpracę i wkład w edukację młodzieży. Również wielu naucycieli otrzymało nagrody za swoją pracę w poprzednim roku szkolnym.
       Na sam koniec obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez uczniów z klas: 1 TA, 2 TA, 2 TB, 2 TF i 3 TA, pod opieką p. Anny Omelczuk i p. Katarzyny Wendykier, dla nauczycieli i uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W programie znalazły się wiersze, skecze i piosenki poświęcone tematyce szkolnej. Mamy nadzieję, że przedstawienie w wykonaniu naszej dwudziesto osobowej trupy przypadło widzom do gustu.
       Chcemy podziękować za pomoc w przygotowaniu p. Beacie Wach-Mińkowskiej i p. Iwonie Włoskowicz oraz paniom bibliotekarkom p. Zuzannie Domańskiej i p. Małgorzacie Leszczyńskiej, a także naszym szkolnym „złotym rączkom” - p. Jackowi i p. Andrzejowi.

       Wszystkim nauczycielom życzymy satysfakcji i sukcesów w pracy, a uczniom sił w dotrzymaniu tego co ślubowali!


  BIEGNIJ WARSZAWO - RUN WARSAW
       Po kwietniowym debiucie w maratonie przyszedł czas na bieg na 10 kilometrów. W biegu "Biegnij Warszawo!" wolontariusze naszej szkoły zmierzyli się z obsługą biegaczy oddających i odbierających swoje rzeczy do depozytu. Pracowaliśmy w grupie 25 osób pod opieką p. Tomasza Stolki i p. Małgorzaty Kopczyńskiej. Podzieleni byliśmy na trzyosobowe zespoły odbierających rzeczy biegaczy według ich numerów startowych. To kolejne doświadczenie naszej grupy przy tego typu imprezie. Apetyt rośnie w miarę.... biegania!
  MIASTO 44
       W ostatnich dniach września młodzież naszej szkoły ma okazję uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych. Jednym z nich jest projekcja filmu Jana Komasy - "Miasto 44". Do tej pory film objerzało kilka klas, a następne już czekają w kolejce do kasy  :)
  HAIR FORUM - WIELKA PREMIERA 2014
       W dniach 27-28 września uczniowie klas 3tc i 4td technikum fryzjerskiego uczestniczyli w targach fryzjersko kosmetycznych Hair Forum Poland. Uczniowie podziwiali najnowsze trendy w modzie fryzjerskiej. Mieli możliwość uczestniczenia w pokazach firm fryzjerskich oraz pokazach Stylistów z Polski i nie tylko.
       Dodatkową atrakcją był występ absolwenta naszej szkoły Marcela Kaluszkiewicza z którym uczniowie po pokazie mieli możliwość spotkania się i rozmowy na tematy zawodowe.
       Atrakcją niedzielnego pokazu był benefis Mistrza Aleksandra Stankiewicza w którym brali udział absolwenci mistrza Aleksandra Mistrzowie Świata we Fryzjerstwie oraz Władze Izb Rzemieślniczych z Warszawy i Krakowa. Wraz z uczniami w targach fryzjersko kosmetycznych uczestniczyli nauczyciele przedmiotów zawodowych Beata Wach-Mińkowska i Barbara Spychalska


  TRZY DNI Z FESTIWALEM NAUKI
       W dniach 24,25 i 26 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach i wykładach XVIII Festiwalu Nauki promujących wiedzę przyrodniczą.
       24 września na Wydziale Chemicznym UW, wysłuchaliśmy wykładu profesora Zbigniewa Czarnockiego pt. „Chemofobia – chemiczny język nienawiści.” Dowiedzieliśmy się jakie jest znaczenia nauk chemicznych we współczesnej cywilizacji oraz jakie są korzyści z rozwoju chemii jako nauki przydatnej nie tylko w farmakologii czy naukach o żywności, lecz także w życiu codziennym.
       25 września na Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, uczestniczyliśmy w wykładzie „Czy do doświadczeń chemicznych wystarczy tylko komputer? Dr inż. Michał Lewak próbował odpowiedzieć na pytanie, czy doświadczenie chemiczne można przygotować bez odczynników, wykorzystując do tego celu tylko komputer i oprogramowanie, oraz czy obliczenia numeryczne są w stanie zastąpić eksperyment naukowy.
       26 września zachwyciły nas minerały w Muzeum Geologicznym. Na wykładzie „Błysk kamieni szlachetnych”. Profesor Krystyna Wołkowicz opowiedziała nam o takich kamieniach szlachetnych, jak diamenty, rubiny, szmaragdy, ale też o tych pochodzenia organicznego, czyli perłach i koralach, o ich cechach szczególnych, barwie, błysku, jak również o składzie, pochodzeniu nazw i występowaniu.
       Udział w Festiwalu poszerzył wiedzę uczniów w dziedzinie nauk przyrodniczych i pokazał jak można w sposób interesujący przedstawić trudne zagadnienia z tej dziedziny.


  Z WIZYTĄ W WÓLCZANCE
       Dnia 25 września 2014 odbyła się wycieczka do zakładu "Wólczanka S.A." w Ostrowcu Świętokrzyskim, w której uczestniczyły dwie klasy odzieżowe - 2 TA oraz 2 TB.
       Zwiedzanie rozpoczęliśmy od działu przygotowania produkcji, gdzie tworzy się np. układy kroju. Następnym etapem była krojownia, w której zobaczyliśmy wiele nowych i specjalistycznych urządzeń. Pomagają one w przygotowaniu wykrojów dla pań szyjących. W trzeciej kolejności przedstawiono nam dział podklejania wkładek fiseliny do małych części odzieży takich jak mankiety czy kołnierzyki.
       Kolejnym pomieszczeniem była szwalnia. Odbywała się w niej główna część produkcji odzieży. Sala ta zrobiła na nas duże wrażenie, ponieważ mogliśmy dostrzec tam ogromny wkład pracy i zaangażowanie pracowników zakładu. Bardzo ważne stanowisko zajmowała pani kontrolująca jakość wyrobu.
       Pod koniec wycieczki przedstawiono nam ostateczne etapy produkcji: prasowalnię, składanie oraz pakowanie gotowych wyrobów.
       Wyjazd bardzo się nam spodobał. Zobaczyliśmy wiele maszyn i czynności, których nie byliśmy świadomi. Zadziwiła nas szybkość pracy i precyzja szwaczek.
       Sądzimy, iż każdy kto myśli o przyszłości związanej z projektowaniem, wyrobem czy sprzedażą odzieży, powinien zobaczyć produkcję "od podszewki".  BIEGI PRZEŁAJOWE
       We wrześniu uczniowie naszej szkoły zainaugurowali nowy sezon sportowy. W ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży siedmioosobowa reprezentacja ZSOFiK wystartowała w biegach przełajowych na dystansie 1000m. Jak co roku zawody odbyły się na terenie Dolinki Służewieckiej, przy pięknej pogodzie, w doborowej obsadzie i miłej atmosferze. Wszyscy dobiegli do mety zmęczeni, ale gotowi do kolejnych wyzwań. Gratulujemy odwagi i dziękujemy za wysiłek! Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie: Laura Torosyan, Natalia Węgrzyn, Sandra Borowa, Aleksandra Płuciennik, Olga Chrobak, Przemysław Kołas i Daniel Torzewski. Na cześć długodystansowców hip, hip- hurraaa!  GODZINA WYCHOWAWCZA NIE MUSI BYĆ NUDNA
       Dnia 22 września na godzinie wychowawczej w klasie I TB gościem był Pan Sebastian Szajner. Kim jest Pan Sebastian? To coach i dyplomowany szkoleniowiec, były prezenter telewizji internetowej i specjalista tzw. kompetencji miękkich.
       Celem zajęć było nabycie przez uczniów umiejętności, które pozwolą w przyszłości dokonywać trafnych wyborów zawodowych (i nie tylko...) Pan Sebastian mówił o budowaniu własnej marki oraz o talencie i pracowitości.
       Szkoleniowiec poruszył również tematykę związaną z zagrożeniem ze strony portali społecznościowych oraz budowaniem własnej ścieżki kariery zawodowej. Przedstawił jak właściwie planować dzień, tak aby znaleźć w nim czas wolny dla siebie.
       Następne zajęcia już za tydzień!  SPRZĄTANIE ŚWIATA
       Trzeci weekend września to tradycyjnie finał organizowanych od kilkunastu lat akcji "Sprzątania Świata". My również włączyliśmy się w to dzieło i to podwójnie! Pierwsza grupa sprzątała w piątek (19.09) teren Mokotowa, pod opieką pań Grażyny Urbańskiej, Doroty Kalinowskiej i Zofii Morawskiej.
       Następnego dnia, w sobotę 20 września, 24-osobowa grupa uczniów przystąpiła do sprzątania Parku Kultury w Powsinie. Opiekowała się nami p. Małgorzata Kopczyńska.
       Bardzo dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji i zapraszamy za rok do współpracy.

  KONKURS PLASTYCZNY "100 LAT W MODZIE FRYZJERSKIEJ"
  Rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń do szkolnego konkursu plastycznego "100 lat w modzie fryzjerskiej 1915 - 2015". Zachęcamy do udziału wszystkich uczniów! Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


  KONKURS PLASTYCZNY "NATURALNIE NATURALNI... UBIÓR INSPIROWANY NATURĄ"
       Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym "Naturalnie Naturalni.... ubiór inspirowany naturą". Uczniu! Uruchom swoją fantazję, weź udział w konkursie szkolnym na najlepszy projekt!
       Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie ubioru inspirowanego naturą w dowolnej stylizacji. Przy ocenie będzie się liczyć oryginalność i niepowtarzalność tematu. Technika wykonania rysunków jest dowolna. Projekty należy składać do dn. 31 października 2014 r. do p. Anny Ciecierskiej (sala 224) lub p. Iwony Włoskowicz (sala 222)


  ZAJĘCIA INTEGRACYJNE DLA KLAS I
       Początek września to czas zajęć integracyjnych dla uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Przez cztery kolejne dni klasy pierwsze pod opieką swoich wychowawców i pań pedagog brały udział w zajęciach integracyjnych na świeżym powietrzu - w Lesie Kabackim. W czasie zajęć uczestniczyli oni w wielu zabawach. Dzięki nim mieli okazję do poznania się i do nabrania większej śmiałości do siebie nawzajem. Z pewnością te zajęcia będą wszyscy wspominać z uśmiechami na twarzy.

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
       Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w dniu 1 września 2014 r.

  Dla uczniów:
 • Technikum Odzieżowego i Fryzjerskiego
 • Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4

  Klasy pierwsze - spotkanie w auli szkoły.
  Klasy II - IV - w salach z wychowawcami - informacja przy wejściu do szkoły.

 •           godzina 1000

  Dla słuchaczy:
 • Technikum Uzupełniającego nr 10 dla Dorosłych
  • klasa 3 TWA - sala 217
 • Szkoły Policealnej nr 50 dla Dorosłych
  • klasa 1 PWA - hol I piętra
  • klasa 2 PWA - sala 127
 • Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego - hol I piętra
 •                                                   godzina 1530.  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KLAS I
  W zakładkach:
  Struktura Szkoły » TOIF » Podręczniki   oraz   Struktura Szkoły » ZSZ nr 4 » Podręczniki można znaleźć wykazy podręczników obowiązujących w klasach pierwszych w roku szkolnym 2014/2015. Listy podręczników są dostępne również w formacie PDF - gotowe do pobrania i wydruku.

  HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH
       Egzaminy poprawkowe dla uczniów Technikum Odzieżowego i Fryzjerskiego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4 odbędą się w dniach:
  • 26 sierpnia (900)
   • matematyka, fizyka - sala 206
   • materiałoznawstwo - sala 205
   • wykonywanie i stylizacja fryzur, pracownia fryzjerska - sala 107

  • 27 sierpnia (900)
   • projektowanie fryzur, podstawy fryzjerstwa - sala 205
   • chemia, biologia, geografia - sala 206

  XXVII OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ
        W roku szkolnym 2013/2014 odbyła się XXVII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie tej edycji brzmiało „Strefa euro - szansa czy zagrożenie?”. Honorowy Patronat nad XXVII Olimpiadą objął Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka. (...) Myśl przewodnia XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odnosiła się do ważnego pytania: czy i kiedy Polska powinna wejść do strefy euro?

  CZY ZNASZ POLSKIE PARKI NARODOWE?
  Galeria prac
       Odpowiedź na tytułowe pytanie konkursu wcale nie była taka oczywista. Ale nasi uczniowie udowodnili, że znają Parki Narodowe Polski.
       W dniu 10 czerwca 2014 roku szkolna komisja konkursowa - p. Ewa Powałka (chemia), p. Grażyna Urbańska (biologia), p. Izabela Osowiec (geografia), p. Joanna Muranty (j. polski) dokonała oceny prac pod względem merytorycznym i estetycznym.
       Spośród prac 20 uczniów z klas pierwszych TOiF oraz ZSZ komisja postanowiła wyróżnić trzy prace:
 • Weroniki Mazurkiewicz (kl. I TF)
 • Moniki Taperek (kl. I TD)
 • Eweliny Perukowskiej (kl. I ZB)
       Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymali oceny z biologii, a autorzy trzech wyróżnionych prac otrzymają nagrody.
       Zapraszamy do obejrzenia prac na wystawie na III piętrze!

 • JA TITAN - OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZARZĄDZANIA FIRMĄ
       W czerwcu 2014 została podsumowana XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą "Ja Titan 2014". Jest to konkurs oparty na symulacji zarządzania przedsiębiorstwem, w którym biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju.
       Udział w konkursie pozwala uczestnikom zdobyć i ugruntować wiedzę z różnych obszarów zarządzania własną firmą. A dzieje się to bez ryzyka, które istnieje w realnym świecie gospodarki.
       Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 12 uczniów, którzy tworząc 5 zespołów podejmowali swoje decyzje finansowe. Wszystkim uczestnikom gratulujemy aktywności i wytrwałości. Zapraszamy za rok do kolejnej edycji tego konkursu.
  Dyplomy

  ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
  Akademia 3 Maja
       Dnia 30 kwietnia uczennice klasy II TA, pod opieką p. Tomasza Piskorskiego, zorganizowały dla wszystkich uczniów szkoły Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
       Była to pierwsza Ustawa Zasadnicza w Europie zaś druga (po amerykańskiej) na świecie. Konstytucja określała ustrój państwa Polskiego jako Dziedziczną Monarchię Konstytucyjną. Znosiła niechlubnie wykorzystywane przez szlachtę Liberum Veto.

  ZAKOŃCZENIE EDUKACJI KLAS MATURALNYCH
       W dniu 25 kwietnia 2014 kolejny rocznik naszych uczniów opuszcza mury naszej szkoły. Technikum Odzieżowe i Fryzjerskie ukończyły w sumie 94 osoby, a Technikum Uzupełniające nr 10 dla Dorosłych - 19.
       Absolwentom życzymy szczęścia w otwierającym się dla nich nowym etapie życia oraz by nigdy nie zapomnieli o swojej szkole. Do zobaczenia!
  Zakończenie Edukacji Klas Maturalnych

  II ETAP KONKURSU EKOLOGICZNEGO ROZSTRZYGNIĘTY
  Podczas testu
       Dnia 15 kwietnia 2014r. odbył się II etap szkolnego konkursu ekologicznego. W konkursie wzięło udział 57 uczniów, 42 z nich uzyskało wynik powyżej 50% z ogólnej punktacji.

  Najlepszymi wynikami mogą pochwalić się uczniowie:
  Lp.UczeńKlasaPkt %
  1. Natalia Jeznach3 TD 1995%
   Katarzyna Kuć3 TD 1995%
   Cezary Zbrożek3 TA 1995%
  4. Karolina Banaś1 TB 1890%
   Patrycja Skomiał3 TC 1890%
   Patryk Sałański3 TC 1890%
  7. Izabela Kukawska3 TE 1785%

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym alternatywnych źródeł energii w przyszłym roku szkolnym.

  BURSZTYNOWE KONKURSY
       Dnia 11 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów Fryzjerskich o „Bursztynowy Grzebień” oraz w Ogólnopolskim Konkursie Makijażu o „Bursztynową Pomadkę” organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych nr 9 w Gdańsku.
       W konkursie fryzjerskim nasi uczniowie wzięli udział w wybranych przez siebie konkurencjach: „Powiew lata” oraz „Talie kart” w kategorii damskiej. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Szczęsna oraz Patrycja Pawlak.
       W VIII Ogólnopolskim Konkursie Makijażu tematem przewodnim był: „Paryż, Mediolan, Rzym latem”. W konkursie udział wzięły: Aleksandra Sosak, która otrzymała wyróżnienie w tej kategorii oraz Dominika Mikityn.
       Natomiast w IV Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszego Kreatora Mody „Stolice mody latem” nasza uczennica Beata Leszczyńska zajęła II miejsce.
       Uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  Konkursy w Gdańsku


  DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
       Początek kwietnia to jak zwykle dzień, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odpowiadają sobie na pytanie "Co to znaczy być przedsiębiorczym?".
       2 kwietnia 2014 odbyła się już XI edycja Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W tym dniu 32 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w praktykach w wielu firmach. Uczniowie mieli szansę poznać specyfikę wymarzonych zawodów oraz wymagane kwalifikacje na poszczególnych stanowiskach pracy. Mogli dostrzeć relacje niezbędne do dobrego funkcjonowania w miejscu pracy oraz uświadomić sobie związek pomiędzy wysiłkiem włożonym w wykształcenie a karierą zawodową, a także dostrzegli konieczność dostosowywania się do zmiennych warunków pracy.
       Dziękujemy wszystkim firmom, które przyjęły naszych uczniów na praktykę, a młodzież zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu.

  WARSAW ORLEN MARATHON
       ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce, która odbywa się pod hasłem Narodowego Święta Biegania. W tym roku przyłączyliśmy się do pomocy w organizacji tej imprezy.
       40 wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką p.Tomasza Stolki, p. Małgorzaty Kopczyńskiej, p. Moniki Kruszewskiej i p. Iwony Szuby odpowiedzialnych było za obsługę punktu nawadniającego na 10 km maratonu. Naszym zadaniem było przygotowanie wody, bananów i czekolady dla biegaczy. Byliśmy bardzo sprawną grupą, teraz jesteśmy również grupą doświadczoną. Mamy apetyt na więcej. Czekamy na sygnał w przyszłym roku i zapraszamy chętnych do współpracy. A może mały maratonik ?????
  Nasi wolontariusze


  VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS FANTAZJI FRYZJERSKIEJ
  II OGÓLNOPOLSKI KONKURS KREOWANIA UBIORU
  "PANNA MŁODA JUTRA"


       VI Ogólnopolski Konkurs Fantazji Fryzjerskiej oraz II Ogólnopolski Konkurs Kreowania Ubioru ROZSTRZYGNIĘTE! Zapraszamy do obejrzenia bardzo bogatej fotorelacji z tego konkursu. Wyniki, fotogaleria dostępne na stronie poświęconej konkursowi.
       Konkursy, w tym roku, odbyły się pod patronatem honorowym Wojewody Mazowieckiego p. Jacka Kozłowskiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty p. Karola Semika oraz Burmistrza Dzielnicy Mokotów Miasta Stołecznego Warszawy p. Bogdana Olesińskiego.  SZKOLNY KONKURS WIZAŻU I STYLIZACJI "PANNA MŁODA - JUTRA"
       26 marca 2014, dzień po Ogólnopolskim Konkursie do zmagań przystąpiły uczennice Szkoły Policealnej nr 11 i Szkoły Policealnej nr 50 dla Dorosłych.
       Zadaniem zawodników było wykonanie makijażu na modelkach, zgodnego z tematem konkursu; a makijaż powinien być w zgodzie ze strojem oraz fryzurą modelki.
       Ocenie podlegały pomysły, kreatywność, technika i precyzja wykonania makijażu, jego stopień trudności i ogólny wizerunek modelki. Prace zostały ocenione przez komisję konkursową w składzie: p. Magdalena Jarosińska, p. Ewa Wąsowska, p. Aneta Dytmar, p. Iwona Włoskowicz, p. Anetta Żmuda, p. Barbara Spychalska, p. Beata Wielgosik przyznało następujące nagrody:

  I miejsce - Paulina Wójtowicz (Szkoła Policealna nr 50 dla Dorosłych, 2PWA)
  II miejsce - Dominika Jaworska (Szkoła Policealna nr 11, 2PA)
  III miejsce - Anna Piotrowska (Szkoła Policealna nr 50 dla Dorosłych, 1PWA)

  Wyróżnienia ufundowane przez p. Beatę Wielgosik z firmy Beauty Management oraz firmę Eveline Cosmetics:
  Wiktoria Procko (Szkoła Policealna nr 50 dla Dorosłych, 1PWA)
  Paulina Witkowska (Szkoła Policealna nr 50 dla Dorosłych, 2PWA)
  Martyna Kostrzewa (Szkoła Policealna nr 11, 2PA)
  Stylizacja Panny Młodej...


  KONKURS WIEDZY O AUSTRALII
       Konkurs Wiedzy o Australii odbył się w drugiej połowie marca roku szkolnego 2013/2014 na lekcjach języka angielskiego i był nadzorowany przez nauczycieli języka angielskiego: Agnieszkę Dulepską-Staniszewską, Marię Jasińską, Annę Omelczuk, Paulinę Wawrzyn i Katarzynę Wendykier.
       Zadaniem uczniów było wskazanie poprawnej odpowiedzi w teście wielokrotnego wyboru. Test składał się z pytań dotyczących takich zagadnień jak geografia, historia, kultura oraz elementy polityki Australii. W konkursie brali udział uczniowie klas 2-ich i 3-ich TOiF. Do napisania testu przystąpiło aż 150 uczniów (68%) z tych klas. Uczniowie, którzy osiągnęli wyniki powyżej 75% zostali nagrodzeni ocenami z przedmiotu.

       Zdobywcami I miejsca, z maksymalną liczbą punktów, zostały ex aequo aż 4 osoby:
 • Fertacz Karolina 3TC,
 • Ogrodnik Karolina 2TE,
 • Rdzanek Daniel 2TE,
 • Wiereszka Aleksandra 2TA.

  Zostali oni nagrodzeni nagrodami książkowymi oraz ocenami.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w konkursach językowych za rok!


 • ŚLADAMI "KAMIENI NA SZANIEC"
  Śladami Janka Bytnara
       Dnia 20 marca 2014 uczniowie klas III TE i I TF poszli do kina "Atlantic" na ekranizację powieści Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec". Wycieczka umożliwiała im poznanie wartości, którymi kierowali się ich rówieśnicy podczas II wojny światowej. Po projekcji uczniowie udali się na spacer ulicami Warszawy szlakiem bohaterów filmu. Zobaczyli m.in. dom, w którym mieszkał i został aresztowany Jan Bytnar - "Rudy".

  CZĄSTECZKI PRAWO- I LEWOSKRĘTNE
       20 marca 2014 uczniowie klas pierwszych i trzecich wysłuchali ciekawego wykładu dr hab. Magdaleny Pecul-Kudelskiej pt. "Cząsteczki prawo- i lewoskrętne".
       Dowiedzieli się jak ważna jest struktura cząsteczek chemicznych stosowanych jako składniki leków dla prawidłowego ich działania na organizm oraz uzupełnili swoją wiedzę o budowie aminokwasów budujących białka.
       Wykład został wygłoszony w Auli Wydziału Chemii UW.
  Na auli podczas wykładu...

  KREACJE - PROWOKACJE
  Kreacje - Prowokacje
       Dnia 12 marca 2014 r. w Radomiu odbył się I Ogólnopolski Konkurs Szkół Mody. W tym roku tytułem konkursu były "Kreacje - prowokacje". W konkursie wzięły udział kolekcje z 10 szkół z całej Polski. Naszą Szkołę reprezentowała kolekcja Michała Byry pt. "Black Revival".

  MOSCOW FASHION LOOK
       11 marca 2014 r. w ramach współpracy międzynarodowej w dziedzinie edukacji i wymiany doświadczeń uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w I Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Zawodowych „Moskwa. Moda. Look. – Miasto. Moda." pt. „Wiosna – Lato 2014”. Konkurs zorganizowany został przez Technology College nr 24.
       Uczniowie naszej szkoły osiągnęli tam następujące sukcesy:

  Michał Byra zajął:
 • I miejsce w kategorii "Moda Klubowa Prêt-à-porter"
 • II miejsce w kategorii „Wieczorowa Osobowość Prêt-à-porter”

  a Paulina Tembikowska zajęła:
 • I miejsce w kategorii „Moda Klubowa Prêt-à-porter”

  oraz Anita Kwiatkowska zajęła:
 • II miejsce w kategorii „Wieczorowa Osobowość Prêt-à-porter”
 • MFL w obiektywie...

  KONKURS DLA MŁODYCH KRAWCÓW I PROJEKTANTÓW "MAŁA PĘTELKA"
  Dyplomy i Fotorelacja
  Dzikość Dżungli
       7 marca 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XX edycji Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby "Mała Pętelka" w Poznaniu.
       Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: awangardowej i użytkowej.
       Tematy kategorii to:
  1. "Coco Chanel powraca" (użytkowa)
  2. "Ubiór z niespodzianką" (awangardowa).
       W kategorii użytkowej wzięli udział i zaprezentowali swoje prace: Paulina Podsiadła z kl. II TA i Michał Byra z kl. III TA; natomiast Cezary Zbrożek z kl. III TA zaprezentował kolekcję awangardową.
       Kolekcje, które przedstawili uczestnicy konkursu zostały ocenione bardzo wysoko.
       W kategorii użytkowej Michał Byra zdobył II miejsce, a w kategorii awangardowej Cezary Zbrożek zajął III miejsce.

       Nasi uczniowie z klas III i IV Technikum oraz III klasy ZSZ rywalizowały również w dwóch kategoriach: „Finezja splotów i warkoczy” oraz „Dzikość dżungli”. Zawodniczki przygotowały bardzo ciekawe propozycje fryzur Anita Kwiatkowska i Paulina Tembikowska wzięły udział w konkurencji „Dzikość dżungli” uczennica Izabella Kopeć w konkurencji „Finezja splotów i warkoczy” z fryzurą i stylizacją „Słowianki”.
       Paulina Tembikowska wraz z modelką Dagmarą Dzięcioł wywalczyła II miejsce w konkurencji „Dzikość Dżungli” ze stylizacją „Królowa Dżungli”.

       Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  PURPLE RAIN - O STATUETKĘ BYDGOSKIEJ ŁUCZNICZKI
       Gala Finałowa III edycji Konkursu o statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki "Purple rain" - festiwal piosenki i mody fryzjerskiej inspirowanej muzyką lat osiemdziesiątych. 6 marca 2014r. na scenie sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się gala finałowa festiwalu piosenki i mody fryzjerskiej inspirowanej latami osiemdziesiątymi "Purple rain", w której uczestniczyły uczennice naszej szkoły: Patrycja Szczęsna (2ZA), Dominika Mikityn (3ZA) i Katarzyna Majewska (4TD) wraz z modelkami. Spośród prawie 100 uczestników Konkursu Fryzjerskiego i 11 finalistów Konkursu Piosenki Jury wyłoniło zwycięzców. Nasze uczestniczki otrzymały upominki od firmy KEMON i ARTEGO.
  Więcej zdjęć...

  XXI MIĘDZYNARODOWY SALON EDUKACYJNY "PERSPEKTYWY 2014"
  Nasze stoisko
       Zgodnie z wieloletnią tradycją na początku marca odbywa się Międzynarodowy Salon Edukacyjny. W tym roku była to jego dwudziestapierwszaedycja trwająca w dniach 6 - 8 marca 2014.
       Salon, organizowany od kilku lat w Pałacu Kultury i Nauki, odwiedza co roku kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających. Mogą oni odnaleźć ofertę kształcenia w interesujących ich szkołach, uczelanich. Organizowane są również różnego rodzaju spotkania na których można zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności. Dużą popularnością cieszyły się spotkania z ekspertami z OKE dotyczące egzaminu maturalnego.
       Również nasza szkoła po raz kolejny zaprezentowała swoją ofertę na tym Salonie. Popatrzcie jak wyglądało nasze stoisko!

  KRWIODAWSTWO
       W dniu 12 lutego po raz kolejny odwiedziliśmy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieszczące się w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Warszawie.
       W wyjściu wzięło udział 16 uczniów z klas II TA, III TC, III TD, IV TC. Opiekunem grupy była p. Małgorzata Kopczyńska.
       Z całej grupy, tym razem, krew oddało tylko 6 osób. Zatem uzbieraliśmy 2,7 litra krwi.
       Dla 5 dzisiejszych bohaterów był to pierwszy kontakt z Centrum Krwiodawstwa oraz inicjatywą Honorowego Oddawania Krwi. Wkrótce otrzymają oni swoje Legitymacje Honorowych Krwiodawców.
       Następna akcja Honorowego Krwiodawstwa pod koniec marca!.

       A wszystkim, którzy chcieli by dołączyć do tego elitarnego grona przekazujemy kilka warunków i rad, do których trzeba się zastosować:
  1. Ukończone 18 lat (konieczne jest posiadanie dowodu osobistego),
  2. Masa ciała powyżej 50 kg,
  3. Brak wykonywanych zabiegów stomatologicznych (ostatnie 7 dni),
  4. Nie występowała gorączka powyżej 38 stopni C (ostatnie 4 tygodnie),
  5. Nie był wykonywany tatuaż lub kolczyki (ostatnie 6 miesięcy),
  6. Nie były wykonywane operacje, zabiegi endoskopowe (ostatnie 6 miesięcy).
       Ponadto trzeba w dniu oddania krwi czuć się dobrze. I pamiętaj by wybierając się na oddanie krwi obowiązkowo zjeść śniadanie!
  W laboratorium...

  DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
       11 lutego Polska po raz 10 obchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym jest on obchodzony pod hasłem "Razem tworzymy lepszy Internet". Hasło to ma zwrócić uwagę na pozytywne skutki korzystania z internetu.
       W naszej szkole, z racji tego dnia, rozpoczęły się warsztaty profilaktyczne dotyczące "Bezpieczeństwa młodzieży w internecie". W ramach tych zajęć w każdej klasie będzie zrealizowane dwugodzinne spotkanie o tematyce dotyczącej internetu i zagrożeń jakie tam na uczniów czekają. W czasie warsztatów przyjrzymy się również sposobom postępowania w sytuacji zagrożenia oraz tego gdzie szukać pomocy. Każda z klas opracuje również swoje własne zasady "bezpiecznego korzystania z internetu". Cykl warsztatów zakończy się w marcu.  WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY
       W tym roku po raz czwarty wzięliśmy udział w rozgrywkach siatkówki drużyn żeńskich w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W rundzie eliminacyjnej dziewczyny wygrały wszystkie mecze i zajęły pierwsze miejsce. Przeciwnikami były drużyny z: LO 6, ZSLiT nr1, LO 49.
       Mecz z LO nr 10, który decydował o wejściu do finałowej czwórki przegrały po wyrównanej walce 1:2. W rezultacie nasza drużyna zajęła piąte miejsce na 16 zgłoszonych do rozgrywek zespołów. Dziękujemy z a sportową postawę i życzymy medalu za rok.
       Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Beata Bałajzy, Karolina Fiodorów, Natalia Frankiewicz, Izabela Kukawska, Anita Kwiatkowska, Karolina Pawlik, Magdalena Poszytek, Marta Rodziewicz, Jagoda Szafaryn.
  Nasza drużyna  LODOWISKO
  Ale ślisko...
  "W zdrowym ciele zdrowy duch” jak mówi przysłowie.
       Każdy wie,że najprostszym sposobem hartowania się jest systematyczny ruch na świeżym powietrzu bez względu na porę roku. Wybór form ruchu jest bardzo duży: spacery, turystyka, gry i zabawy, narciarstwo, turystyka rowerowa, pływanie itd.
       W ramach lekcji wychowania fizycznego nasi uczniowie korzystali z dobrodziejstwa zimy i doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie na lodowiskach warszawskich. Największe powodzenie miało Figlowisko przy stacji metra Imielin i lodowisko na Starym Mieście.  VII ANGLOJĘZYCZNY FESTIWAL HUMORU
       17 stycznia br. na scenie Centrum Kultury w Żyrardowie odbył się VII Anglojęzyczny Festiwal Humoru zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej. Do konkursu zgłoszono 22 zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, z czego w Festiwalu wzięło udział 17 szkół, w tym uczennice klasy 3Ta Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 Diana Gulati i Aneta Plewczyńska.
       Za wykonanie skeczu pt. „Elementary dating” nasz zespół aktorski zajął IV miejsce. Uczennice otrzymały puchar, dyplomy, certyfikaty uczestnictwa i upominki w postaci: słowników angielsko-polskich, DVD o tematyce geograficznej i książek z serii Penguin readers.
       Występ poprzedzony był próbami, które odbywały się na terenie szkoły, oraz próbą generalną, która miała miejsce 14 stycznia w Centrum Kultury w Żyrardowie. Za przygotowanie uczniów do występu była odpowiedzialna pani Katarzyna Wendykier, nauczyciel języka angielskiego.
  Więcej zdjęć...  ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W MOIM ZASIĘGU
       W dniu 3 stycznia 2014 r. został rozstrzygnięty konkurs plakatu, zorganizowany przez p. I. Szubę i p. I. Badora – Godlewską. W konkursie wzięło udział 62 uczniów Technikum Odzieżowego i Fryzjerskiego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej z następujących klas: 1 TA, 1 TC, 1 TD, 1 TE, 1 TF, 2 ZA, 4 TD, 4 TE, 3 ZB.
       Ideą przewodnią konkursu było zaprezentowanie dyscyplin olimpijskich sportów zimowych, które można uprawiać rekreacyjnie, i zachęta do czynnego wypoczynku z ich wykorzystaniem.
       Do półfinału zakwalifikowało się 16 prac, które można obejrzeć w pobliżu sali gimnastycznej. Ostatecznie jury w składzie: p. A. Starosta, p. I. Włoskowicz, p. I. Szuba, p. P. Cisek i p. I. Badora – Godlewska wybrało zwycięskie prace:

  I miejsce – A. Borowska 4 TD,
  II miejsce – B. Księżyk 1 TC,
  III miejsce - K. Burzyńska 1 TD.

  Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu, już w przyszłym roku szkolnym.

  USZYJ TO SAM
  Powiększ
       Prezentujemy artykuł, który ukazał się w numerze 2/2014 czasopisma "Wprost".

  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

       W tym roku po raz kolejny w okresie pomiędzy 15 grudnia 2013 a 12 stycznia 2014 osoby odwiedzające nasze pracownie fryzjerskie i kosmetyczne mogły wspomóc Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrane podczas tych dni w pracowniach pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji. Dziękujemy za zaangażowanie Dyrekcji, Uczniom i Nauczycielom!


  LEPSZE ZNANE ZŁO... CZYLI OCENA RZECZYWISTEGO SKAŻENIA ŚRODOWISKA
  Więcej...
       Dnia 16 stycznia 2014 r. uczniowie klas pierwszych i trzecich Technikum Odzieżowego i Fryzjerskiego, pogłębiało wiedzę z chemii na wykładzie dr hab. Beaty Krasnodębskiej-Ostręgi. Wykład został wygłoszony w auli Wojciecha Świętosławskiego Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego i dotyczył skażenia środowiska metalami ciężkimi, sposobów pomiaru stopnia skażenia oraz metod odzyskiwania tych metali poprzez uprawę odpowiednich roślin.


  PODZIĘKOWANIE ZE ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ
  TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

  Otrzymaliśmy też podziękowanie od podopiecznych Świetlicy Środowiskowej przy ulicy Narbutta, którym nasi uczniowie uszyli ubrania.

  SZKOLNE KOLĘDOWANIE
  Więcej...
       W ostatnim przedświątecznym dniu - 20 grudnia - w szkole odbył się niezwykły koncert. Grupa uczennic z klas I TE, I TF i III TD pod wodzą pani Zofii Morawskiej zorganizowała koncert kolęd. Kolędy znane i nieznane brzmiały na naszej auli przez blisko godzinę. Na koniec koncertu Pani Dyrektor Magdalena Jarosińska złożyła wszystkim świąteczne życzenia.


  NA WSZYSTKO JEST PRZYSŁOWIE
  KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO

       Drugi rok z rzędu uczniowie naszego Zespołu Szkół biorą udział w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego i niemieckiego "Na wszystko jest przysłowie".
       Konkurs jest organizowany pod patronatem Burmistrza dzielnicy Warszawa - Wola przez Zespół Szkół im. Michała Konarskiego
       Celem konkursu jest popularyzacja znajomości przysłów wśród młodzieży, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia oraz kształtowanie umiejętności komunikacji interkulturowej.
       I etap tego konkursu odbył się w naszej szkole w dniu 29 listopada. Do zawodów w języku niemieckim zgłosiło się 8 osób, a do części angielskojęzycznej - 19
       Do drugiego etapu zakwalifikowało się 2 uczniów z języka niemieckiego oraz 5 w kategorii języka angielskiego.

  A oto wyniki:

 • Kategoria: Język angielski
  III miejsce - Karolina Banaś (I TB), Aleksandra Włodarczyk (II TA)
  Wyróżnienia: Dominika Będzińska (I TF), Bui Thi Phuong (II TA), Aleksandra Wiereszka (II TA)

 • Kategoria: Język niemiecki
  Wyróżnienia: Patrycja Wojdyna (I TA), Martyna Duszyńska (II TA)

       Uczniowie zostaną uhonorowani dyplomami oraz nagrodami podczas uroczystego podsumowania konkursu w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego


 • FASCYNUJĄCY ŚWIAT NANOSTRUKTUR WĘGLOWYCH
       Uczniowie poszerzają swoją wiedzę z chemii uczestnicząc w wykładzie dr hab. Andrzeja Huczko p.t.: "Fascynujący świat nanostruktur węglowych", który został wygłoszony 19 grudnia 2013 r. w auli Wydziału Chemii UW. Uczniowie poznali ciekawe fakty dotyczące odmian alotropowych węgla i ich zastosowania w życiu codziennym i technice a także najnowsze informacje dotyczące wykorzystania grafenu i rolę polskich naukowców w technologii jego otrzymywania.

  Fotorelacja

  PODZIĘKOWANIE Z CENTRUM ZDROWIA DZIECKA
  A przed świętami aniołki uszyte przez naszych uczniów trafił do podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

  KRWIODAWSTWO
       W dniu 18 grudnia zostało zorganizowane wyjście do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
       W wyjściu wzięło udział 14 uczniów z klas II TE, III TA, III TC, III TD, III TE, IV TA, IV TC i IV TE. Opiekunami grupy były p. Małgorzata Kopczyńska oraz p. Anna Omelczuk.
       Z całej grupy krew oddało 11 osób. Zatem uzbieraliśmy 4,95 litra krwi. Zostanie ona przeznaczona na leczenie ciężko chorej 12-miesięcznej dziewczynki – Niny – przebywającej w łódzkim szpitalu.
       Dla 7 osób był to pierwszy kontakt z Centrum Krwiodawstwa oraz inicjatywą Honorowego Oddawania Krwi. Wkrótce otrzymają oni Legitymacje Honorowych Krwiodawców.
       Następna akcja Honorowego Krwiodawstwa już wkrótce. Chętnych jest dużo, a potrzeby ludzi jeszcze większe!

  Fotorelacja

  VI TURNIEJ FRYZJERSKO-KOSMETYCZNY "STYLISTA XXI WIEKU - GOTHIC-PARADISE"
  Dyplomy
       6 grudnia w Wadowicach w Niepublicznym Technikum w Wadowicach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, już po raz szósty, odbył się Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny. W tym roku przebiegał on pod tytułem "Stylista XXI wieku - Gothic-Paradise".
  Naszą szkołę reprezentowała uczennica Anita Kwiatkowska. Udało jej się wywalczyć I miejsce w Konkurencji "Forma Gothic & Rock Paradise" a także I miejsce za ogólny wizerunek postaci. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  MIKOŁAJKOWY KIERMASZ WYPIEKÓW - "POMOC MA SŁODKI SMAK"
       Dnia 6 grudnia z okazji Mikołajek po raz drugi odbył się w naszej szkole kiermasz wypieków, z którego dochód przeznaczony zostanie na cel charytatywny. Tym razem , tak jak w roku ubiegłym, również dopisali darczyńcy. Uczennice i uczniowie z dwunastu klas dostarczyli nam przeróżnych słodkości. W sumie było ponad 30 ciast, babeczek i mnóstwo słodkich ciasteczek, które dziewczyny z klasy 2Ta razem z wychowawczynią Renatą Mazur piekły w szkole.
       Sala 204 zmieniła się w kawiarnię Santa Cafe, która działała od godz. 8.30 do 15.00. Zebraliśmy 815 zł.
       Wszystkim uczniom i uczennicom zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu serdecznie dziękujemy i zapraszamy do współpracy za rok.
  Galeria zdjęć

  STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW
  Fotorelacja
      Stypendium Prezesa Rady Ministrów może otrzymać uczeń z najwyższą średnią ocen w danej szkole ponadgimnazjalnej, przejawiający szczególne predyspozycje do jednego z przedmiotów i uzyskujący z niego wybitne wyniki, a w pozostałych dziedzinach uzyskujący przynajmniej dobre rezultaty.
       W dniu 2 grudnia 2013 r. na uroczystości w auli głównej Politechniki Warszawskiej, najlepsza uczennica naszej szkoły:

 • Beata Leszczyńska z kl. 3Ta
  otrzymała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty
  STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW.
 •      „Wierze, że Wasz dzisiejszy sukces stanowi tylko początek do osiągania nowych, ambitnych celów. Dziękuję też nauczycielom, którzy rozwijają zainteresowania i pasje młodzieży” – powiedział Karol Semik, Mazowiecki Kurator Oświaty.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


  WARIACJE W TEMACIE JESIENI
       W połowie listopada został rozsztrygnięty szkolny plastyczny konkurs "Wariacje w temacie jesieni...". Zadaniem uczestników było zaprojektowanie jesiennego ubioru w dowolnej stylizacji, a przy ocenie liczyła się oryginalność i niepowtarzalność ujęcia tematu. Technika wykonania rysunków była dowolna. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas o profilu technik technologii odzieży.
       Jury w składzie: p. Aneta Starosta, p. Aneta Dytmar, p. Jolanta Wąsowska - Szafraniak i p. Iwona Włoskowicz po burzliwych naradach wybrało najlepsze prace.
  Galeria prac konkursowych

  KONKURS TWÓRCZOŚCI POETYCKIEJ
       Już po raz trzeci, jak co roku , w listopadzie 2013 ruszył Szkolny Konkurs Twórczości Poetyckiej. Jego celem, obok zachęcenia młodzieży do rozwijania pasji poetyckich i kształtowania własnego warsztatu pisania, było umożliwienie uczniom wyrażenia młodzieńczej wrażliwości w napisanych przez siebie wierszach.
       Swoimi tekstami poetyckimi pochwaliło się przed komisją ośmioro młodych poetów.
       Za najbardziej oryginalne, wyróżniające się kunsztem słowa, uznano wiersze Patrycji Pawlak z kl. III Tc, zatytułowane: „Memento mori”, „Matka”, „Pielgrzym Światła”.

       W jednym z wierszy Patrycja tak napisała o przemijaniu:
  „Życie nasze marnością się cechuje,
  Zegar tyka, a gdy syn Nocy nas wskaże,
  Pójdziemy za nim przez mroczne korytarze”.
       O tajemniczym Pielgrzymie Światła czytamy w innym liryku Patrycji:
  „Nadzieja odeszła w zapomnienie
  Skazana na mękę i potępienie.
  Ale podążał wiernie za nią
  Pielgrzym Światła, odarty ze skrzydeł anioł.”
       Wiersze naszej laureatki zostały zgłoszone na VIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego. Trzymamy kciuki za Patrycję.


  KONKURS TERMINOLOGII ODZIEŻOWEJ I FRYZJERSKIEJ
       W dniu 27 listopada 2013 odbył się w naszej szkole II etap szkolnego konkursu zorganizowanego, jak co roku, w klasach drugich Technikum Odzieżowego i Fryzjerskiego. Do tego etapu przystąpiło 14 uczniów.
       Celem konkursu jest zapoznanie młodzieży ze słownictwem fachowym w języku niemieckim, które być może napotkają i zastosują w swojej przyszłej pracy (np. przy czytaniu ulotek na produkty fryzjerskie: farby, odżywki sprowadzane z Niemiec, lub też przy czytaniu gazet krawieckich).

       Laureatami konkursu zostali:
 • W kategorii terminologii odzieżowej:
  1. Joanna Kroplewska i Aleksandra Wiereszka (II TA)
  2. Aleksandra Ślubowska (II TA)
  3. Karol Olczak (II TA)
 • W kategorii terminologii fryzjerskiej:
  1. Aleksandra Mróz (II TE)
  2. Klaudia Szulc (II TE)
  3. Natalia Węgrzyn (II TC) i Daria Tryc (II TD)
       Uczniowie bardzo ucieszyli się z osiągniętych sukcesów i pochwalili przydatność zdobytej przez nich wiedzy. • KONKURS NA NAJLEPSZY FELIETON
       W listopadzie 2013 r. uczniowie, których pasją jest dziennikarstwo, mieli możliwość wzięcia udziału w szkolnym konkursie na najlepszy felieton. Temat dowolny, byle dotyczył aktualnych problemów młodych ludzi , ukazywał refleksyjne, nawet krytyczne spojrzenie na otaczającą ich rzeczywistość .
       Spośród dziewiętnastu zgłoszonych na konkurs prac za najciekawsze uznano felietony szkolnych mistrzów pióra:
 • Maćka Majczaka z kl.III Tc
 • Kasi Kuć z kl. III Td
 • Patrycji Pawlak z kl. III Tc
       Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu dziennikarstwa.


 • WARSZTATY ARTYSTYCZNE
  Fotorelacja
       W dniach 14-15 listopada 2013 r. w Kazimierzu Dolnym odbyły się „Innowacyjne Warsztaty Artystyczne” dla szkół podstawowych w ramach finału konkursu „Wars i Sawa grają w szachy – moda dla Niej i dla Niego”.
       Wraz z Paniami: Anetą Starosta, Anetą Dytmar, Jolantą Wąsowską-Szafraniak naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III TA: Leokadia Żukowska i Katarzyna Wojciechowska.

       Warsztaty Artystyczne o tematyce „Wariacje w temacie jesieni” zostały podzielone na cztery kategorie:
 • Projektowanie ubiorów i dodatków,
 • Modelowanie na manekinie,
 • Dodatki, ozdoby, pasmanteria,
 • Stylizacja, wizaż i fryzura.
       Prezentujemy efekty pracy młodych projektantów i stylistów.


 • OTWARTA FIRMA
       Nasza szkoła wzięła udział w szóstej edycji projektu „Otwarta firma” realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniach 18-24 listopada 2013 r.

       W tym roku zajęcia z młodzieżą poprowadzili przedstawiciele następujących firm:
  - Raiffeisen Polbank - Pani Beata Fabińska
  - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości - Pan Tomasz Jabłoński
  - Radca Prawny - Pan Tomasz Błędowski

       Omawiane zagadnienia dotyczyły bankowości, zakładania własnej firmy oraz prawa pracy. Gościom serdecznie dziękujemy!

  DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
  Fotorelacja
       Dnia 8 listopada w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Została ona przygotowana przez uczniów klas IV TC i I TF. Uczniowie obejrzeli spektakl teatralny pt. "Kłopoty biznesmena".
       Akcja jednoaktówki rozgrywa się w czasach współczesnych, ale odwołuje się też do ważnych momentów w historii Polski. Najważniejszym przesłaniem sztuki jest stwierdzenie Narratora, że: "Jeśli nie znamy historii, to jesteśmy skazani na powtórne jej przeżycie".
       Widzowie mogli podziwiać piękny głos koleżanki z klsy IV TC, Patrycji Kozłowskiej, śpiewającej piosenkę Jacka Kaczmarskiego pt. "Mury" z akompaniamentem muzycznym Patrycji Wojdyny, bogatymi strojami carycy Katarzyny i cesarzowej Marii Teresy oraz efektami komputerowymi ilustrującymi naszą rzeczywistość - zarówno państwową (przemówienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego) jak i szkolną (sonda przeprowadzona wśród uczniów naszej szkoły).
       Opiekunki trupy teatralnej serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu akademii.


  CHEMIA LECZY, ŻYWI I UBIERA....
       Chemia leczy żywi i ubiera ale dba również o środowisko. W listopadzie został rozstrzygnięty konkurs na plakat, który w sposób najbardziej przekonywujący zachęci do segregacji śmieci. W konkursie wzięło udział 38 uczniów. Wszystkie prace były starannie wykonane i oddawały ideę konkursu.

  Nagrodzone zostały prace trzech uczniów:

  Prace konkursowe

  COŚ Z NICZEGO - Z EUROPĄ ZA PAN BRAT
       W dniu 31.10.2013r odbył się coroczny konkurs fryzjerski „ Coś z Niczego”. Inspiracja w tegorocznym konkursie była różnorodność kulturowa krajów europejskich.
       W konkursie wzięło udział dwudziestu uczniów z klas o profilu fryzjerskim. Uczestnicy mieli do dyspozycji główki treningowe. Dobór materiałów do wykonania pracy konkursowej był dowolny. Jedynym obwarowaniem, był zakaz stosowania tresek, dopinek z włosów i pasm włosów. Prace oceniane były przez komisję w której skład weszli nauczyciele fryzjerstwa . Ocenie podlegało min. ; zgodność z tematem, pomysł , trudność wykonania oraz nowatorskie wykorzystanie materiałów codziennego użytku.
  Prace konkursowe
       Z pośród 20 prac wyłoniono zwycięzców:
  1. Paulina Lipińska uczennica klasy 4TE
  2. Wioletta Chmielewska uczennica klasy 2Za
  3. Maciej Wróblewski uczeń klasy 1TF
       Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa.


  HALLOWEEN 2013
        W tym roku, dzień przed dniem 1 listopada nasza szkoła stała się "Światem Horrorów". Pod takim właśnie tytułem został zorganizowany konkurs wizażu i stylizacji o tematyce Halloween. Zwycięzcami konkursu zostali następujący uczniowie: I miejsce - Paulina Tembikowska (IV TE) II miejsce - Dominika Mikityn (III ZA) III miejsce - Paulina Lipińska (IV TE)

  Zobaczcie co się działo:
  fot. Angelika Grabowska
  fot. Agnieszka Olszewska
  fot. Natalia Moneta
  fot. Sylwia Kwiecińska
  fot. Natalia Świdlicka
  Relację fotograficzną z Konkursu Wizażu i Stylizacji "Halloween - Świat Horrorów"
  zapewnił nam Zespół Szkół Fototechnicznych z Warszawy. Dziękujemy!


  O ODKRYCIU PROMIENIOWANIA X
       W czwartek 24 października uczniowie klas drugich i trzecich Technikum Odzieżowego i Fryzjerskiego pogłębiali swoją wiedzę z chemii uczestnicząc w wykładzie z ciekawej chemii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Auli Wydziału Chemii UW Wykład wygłosił Prof. dr hab. Krzysztof Woźniak. Tematem wykładu było: "O odkryciu promieniowania X i jego roli we współczesnej nauce"
  Fotorelacja


  FRYZURY DLA PODOPIECZNYCH
  Galeria zdjęć
       Dnia 21 października 2013 uczennice klasy 4 TC: Karolina Duńska, Magdalena Mąkosa, Katarzyna Pisarek wykonywały nieodpłatne usługi fryzjerskie w ramach programu wolontariatu w Dziennym Domu Opieki Społecznej "z Ochotą" mieszczącym się przy ulicy Grójeckiej 109 w Warszawie.
       Bardzo dziękujemy za okazane chęci i zapraszamy następnych uczniów do włączenia się w to dzieło!


  DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2013
  Nasi uczniowie, w ramach organizowanego od lat "Dnia przedsiębiorczości" biorą udział w jednodniowych praktykach w wybranych przez siebie firmach. W ramach projektu mogą zapoznać się ze specyfiką pracy i obowiązkami w nich wykonywanymi.


  DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
  Więcej zdjęć...
       Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.
       Ten dzień jest szczególny. Dziś swoje święto obchodzą wszyscy pracownicy szkół. I tak było również u nas.
       Uroczystą akademię rozpoczęto od wprowadzeniu Sznatndaru Szkół przed którym reprezentanci klas pierwszych złożyli swoje ślubowanie.
       Pani Dyrektor Szkoły Magdalena Jarosińska swoim pracownikom życzyła wielu sukcesów w pracy zawodowej. Również grupa nauczycieli została nagrodzona za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz szkoły w poprzednim roku szkolnym.
       Na koniec grupa uczennic z klasy II TA, pod opieką Pani Anny Szary i Pani Agnieszki Olszewskiej: Aniela Łastowska, Aleksandra Wiereszka, Jagoda Jobda, Paulina Podsiadła, Joanna Kroplewska, Karolina Wiśniewska, Dagmara Lewarowska i Marta Kołodziejczyk przygotowały montaż słowno-muzyczny z życzeniami dla całego Grona Pedagogicznego.


  WSPÓŁPRACA Z OKRĘGOWĄ KOMISJĄ EGZAMINACYJNĄ
       Na terenie naszej szkoły odbyła się standaryzacja, mająca wpływ na organizację i lepsze przygotowanie egzaminów zewnętrznych.  Z POMOCĄ ZWIERZĘTOM W CELESTYNOWIE
  Podziękowania
       W dniu 5 października przekazaliśmy zebrane dary (koce, karmę) dla Schroniska dla Zwierząt w podwarszawskim Celestynowie.


  WARS I SAWA GRAJĄ W SZACHY
       Otrzymaliśmy podziękowania za opiekę artystyczną i wsparcie konkursu "Moda inspirowana szachami - strój dla niej i dla niego"
  (fot. Sylwia Kwiecińska)
  (fot. Natalia Świdlicka)
  (fot. Agnieszka Stankiewicz)
  (fot. Natalia Moneta)


  FESTIWAL NAUKI 2013 - CHEMIA
  Więcej zdjęć...
       26 września 2013 r. uczniowie klas pierwszych i trzecich uczestniczyli w XVII Festiwalu Nauki poszerzając swoją wiedzę z chemii.
       Na wykładzie poprowadzonym przez Krystynę Wołkowicz pt.: „Piękno w kwarcu zaklęte” dowiedzieli się o mineralogii kwarcu, jego charakterystycznych cechach w skali makro i mikro oraz obejrzeli fotografie mikroskopowe struktury kwarcu, poznali bogactwo i różnorodność minerałów kwarcu.


  FESTIWAL NAUKI 2013 - ETYKA
       W dniu 24 września 2013 r. uczniowie wzięli udział w wykładzie, który odbył się na Uniwersytecie Warszawskim p.t. "Mądrym szczęście sprzyja, a głupi ma szczęście tylko co drugi".
       Pani, która prowadziła wykład była bardzo przygotowana, wiedziała co chce nam przekazać. Dało się z tego łatwo wywnioskować, że jest specjalistką od logiki. Była również bardzo otwarta na nasze komentarze i pytania.
       Dowiedzieliśmy się jak dokonywać wyborów analizując różne scenariusze. Zaskoczyło nas to, że w uproszczeniu szczęście to w dużym stopniu.... matematyka!
       Uważam, że wykład, mimo stosunkowo prostego tematu był trudny w zrozumieniu, jednak wiele się nauczyłam i na pewno będę korzystać z przekazanej nam wiedzy w życiu codziennym. Myślę, że innym, tak licznie przybyłym, w różnym wieku, również wykład się bardzo spodobał.
  różnorodność minerałów kwarcu.  BIEGI PRZEŁAJOWE
       W dniu 24 września reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w zawodach w Biegach Przełajowych Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych na Dolince Służewieckiej. W dwugodzinnych zawodach, trwających od 1030 do 1230 naszą szkołę reprezentowali:
 • Klaudia Pytkowska (kl. 1 TF) - bieg na 1000 metrów,
 • Patrycja Płomińska (kl. 1 TF) - bieg na 1000 metrów,
 • Michał Pietuchowski (kl. 3 ZA) - bieg na 2500 metrów,
 • Patryk Raducki (kl. 1 TC) - bieg na 2500 metrów.
  Naszymi biegaczami podczas zawodów opiekowała się pani Monika Kruszewska. • SALON MATURZYSTÓW

       Nasza klasa IV TA wzięła udział, w organizowanym przez PERSPEKTYWY, Warszawskim Salonie Maturzystów.
       Wszystko działo się 12 września w auli głównej Politechniki Warszawskiej. Uczniowie wzięli udział w konsultacjach zawodowych udzielanych przez doradców zawodowych z Urzędu Pracy oraz OHP, a także w spotkaniu z ekspertem OKE p. Danutą Król, która opowiadała o "Języku polskim - egzaminie, który zdaję obowiązkowo. Co muszę umieć, aby zdać?". W czasie wykładu dowiedzieliśmy się jak wygląda ten egzamin od strony "technicznej", jakie są sposoby punktowania naszych wypowiedzi oraz rodzaje popełnianych przez nas błędów, a także jakie konsekwencje pociąga za sobą wybór tematu prezentacji maturalnej.
       Uczelnie wyższe prezentowały też swoją ofertę na następny rok akademicki. Mogliśmy otrzymać listę dostępnych kierunków oraz informacje o tym gdzie po ukończeniu studiów, ze zdobytym wykształceniem, możemy pracować.  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
       Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się w dniu 2 września 2013 r.

  Dla uczniów:
 • Technikum Odzieżowego i Fryzjerskiego
 • Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4
 • Szkoły Policealnej nr 11

 •           godzina 1000
  Dla słuchaczy:
 • Technikum Uzupełniającego nr 10 dla Dorosłych
 • Szkoły Policealnej nr 50 dla Dorosłych
 • Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego
 •           godzina 1530.


  Miejsce rozpoczęcia roku będzie podane przy wejściu do szkoły.  O CZAS DLA MAMY, MY ZADBAMY!
       Uczennice klasy III TE w dniu 29 czerwca 2013 r. prowadziły dwa projekty w Domu samotnej matki i dziecka na warszawskiej Pradze przy ulicy Szymanowskiego. Fundusze na realizację projektu otrzymały od Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży - Life Skills - Trening Umiejętności Społecznych.
       W ramach projektu uczennice zorganizowały piknik dla dzieci oraz upiększanie mam. Spotkały się z ogromną wdzięcznością Pani Kierownik, mam oraz wszystkich dzieciaków.

  Galeria zdjęć

  HELENA MODRZEJEWSKA - IKONA STYLU
       Uczniowie naszego Technikum Odzieżowego i Fryzjerskiego z klas o profilu technik technologii odzieży po raz kolejny wzięli udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Pałac w Wilanowie.      Profesjonalne Jury, które oceniało prace młodych projektantów mody przyznała nagrody także naszym uczniom:

  * w kategorii rekonstrukcje:
  - Marek Ziętek (III miejsce)
  - Blanka Kozłowska
  * w kategorii inspiracje:
  - Justyna Lasota (wyróżnienie)
  - Michał Byra
  - Julia Wiąckiewicz.

  Aktualnie w Pałacu można obejrzeć (do 1 września) wystawę pokonkursową.

  Zapraszamy także na stroną poświęconą całemu projektowi "Wilanów dla młodych talentów", którego częścią w tym roku był konkurs poświęcony Helenie Modrzejewskiej.

  Wilanów dla młodych talentów


  NA WSZYSTKO JEST PRZYSŁOWIE
       Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Na wszystko jest przysłowie" z języków angielskiego i niemieckiego, zorganizowanego przez Zespół Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie. W konkursie brały udział 4 szkoły z województwa mazowieckiego.
       Do drugiego etapu (w obu kategoriach) zakwalifikowało się 7 naszych uczniów
       Po sprawdzeniu prac ze wszystkich szkół okazało się, że:

  * w kategorii języka angielskiego:
  - Milena Orłowska (III TE) zajęła II miejsce
  - Bui Thi Phuong (I TA) oraz Milena Książek (III TE) zajęły III miejsce

  * w kategorii języka niemieckiego:
  - Gabriela Korpa (I TA) zajęła I miejsce
  - Bui Thi Phuong (I TA) zajęła II miejsce.

  Gratulujemy!  SPRAWNI I BEZPIECZNI
       7 czerwca w naszej szkole odbyły się zawody "Sprawni i bezpieczni". Do zawodów przystąpiły 3 drużyny: Drużyna reprezentująca sąsiednie Liceum nr 42 im. Marii Konopnickiej oraz dwie z naszego Zespołu.
       Rywalizacja odbywała się w czterech konkurencjach. Były to: tor sprawnościowy, rzut granatem, pierwsza pomoc oraz strzelanie.
  Galeria zdjęć
       Po zaciętym pojedynku podliczono zdobyte punkty i ogłoszono wyniki:
  1. LO nr 42 im. Marii Konopnickiej
  2. ZSOFiK nr 22
  3. ZSOFiK nr 22

       Wyłoniono również najlepszych strzelców:
  w kategorii dziewcząt: Natalia Kalisiewicz (LO nr 42)
  w kategorii chłopców: Stanisław Łukaszewicz (ZSOFiK, kl. III TC)

       Zwycięzcy zostali uhonorowani medalami oraz pucharami.

  CZY ZNASZ POLSKIE PARKI NARODOWE?
       W maju 2013 roku nauczycielki biologii: p. Aleksandra Traczyk i p. Grażyna Urbańska zorganizowały konkurs na plakat z biologii dla uczniów klas pierwszych. W ramach konkursu należało wykonać plakat na temat jednego z polskich Parków Narodowych. Dzięki konkursowi uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę na temat Parków Narodowych, a także uzyskać dobrą ocenę z przedmiotu.
       Na konkurs zgłoszono 14 prac, które zostały nagrodzone ocenami. Z najlepszych prac została wykonana wystawa na szkolnym korytarzu.
  Najlepsze prace wykonały:
  1. Anna Szymańska (klasa 1 TC)
  2. Paulina Podsiadła (klasa 1 TA)
  3. Karolina Brewczyńska (klasa 1 TA)
  4. Weronika Mucha-Orlińska (klasa 1 TD)
  Nagrodzone prace

  JA TITAN 2013
  Dyplomy
       Uczniowie klas 1TF, 2TE, 2TF i 3TE brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzania Firmą JA TITAN 2013. W czasie konkursu, przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, uczniowie wcielają się w rolę zarządów firm i podejmują decyzje gospodarcze. Im trafniejsze decyzje uda im się podjąć tym ich drużyna będzie bliższa zwycięstwa. W trakcie gry, podejmując decyzje finansowe od stycznia do marca, uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą z zakresu podstaw przedsiębiorczości.
       Podziękowania dla p. dyrektor Izabelli Sarny i p. Magdaleny Pietrzak za opiekę nad uczestnikami tego konkursu.
       Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów w następnych edycjach tego konkursu.

  ZANIM WEŹMIESZ KREDYT
       W naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia "Zanim weźmiesz kredyt". Odbyły się one podczas lekcji podstaw przedsiębiorczości. Zajęcia prowadził wolontariusz z Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga działającej przy Banku Citi Handlowy.

  Fotorelacja
  BURSZTYNOWY GRZEBIEŃ
  Powiększ...
       Uczniowie naszej szkoły - Paulina Tembikowska i Michał Byra - wzięli udział w Konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych nr 9 w Gdańsku. Paulina zajęła III miejsce w konkurencji "Podróż do przyszłości - uczesanie fryzury fantazyjnej damskiej" w ramach IX Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Talentów Fryzjerskich o "Bursztynowy Grzebień". Michał Byra w III Ogólnopolskim konkursie na "Najlepszego Kreatora Mody" w konkurencji "Podróż do przyszłości - styl dla odważnych" wywalczył wyróżnienie. GRATULUJEMY!
  NOWE ZDJĘCIA Z OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
  FANTAZJI FRYZJERSKIEJ I KREOWANIA UBIORU


       Wszystkich, którzy chcą obejrzeć co się działo niespełna trzy tygodnie temu w naszej szkole zapraszamy do naszej galerii. Dodaliśmy kolejne zdjęcia z naszego V Ogólnopolskiego Konkursu Fantazji Fryzjerskiej i I Ogólnopolskiego Konkursu Kreowania Ubioru.
  Miłego oglądania!
  (fot. A. Olszewska)
  (fot. A. Ludwiniak)
  (fot. D. Trzpil)
  (fot. N. Świdlicka)
  (fot. M. Werner)
  (fot. A. Stankiewicz)
  (fot. D. Ścięgosz)
  (fot. M. Maćkowski)
  (fot. A. Świątek)
  Relację fotograficzną z Naszych Ogólnopolskich Konkursów
  zapewnił nam Zespół Szkół Fototechnicznych z Warszawy. Dziękujemy!


  V OGÓLNOPOLSKI KONKURS FANTAZJI FRYZJERSKIEJ
  I OGÓLNOPOLSKI KONKURS KREOWANIA UBIORU


       V Ogólnopolski Konkurs Fantazji Fryzjerskiej oraz I Ogólnopolski Konkurs Kreowania Ubioru ROZSTRZYGNIĘTE! Wyniki, fotogaleria dostępne na stronie poświęconej konkursowi.
       Konkursy, w tym roku, odbyły się pod patronatem honorowym Wojewody Mazowieckiego p. Jacka Kozłowskiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty p. Karola Semika oraz Burmistrza Dzielnicy Mokotów Miasta Stołecznego Warszawy p. Bogdana Olesińskiego.

  Konkurs został zorganizowany w porozumieniu z Collegge Technologicznym nr 24 z Moskwy, których uczniowie też brali udział w Konkursie. Liczymy na dalszą współpracę!


  KONKURS FRYZJERSKI "POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT"
  Dyplomy
       "Powróćmy jak za dawnych lat - lata dwudzieste, lata trzydzieste" - pod tym tytułem odbył się II Ogólnopolski Festiwal Mody Fryzjerskiej. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 im. Bartłomieja z Bydgoszczy w Bydgoszczy.
       Ten konkurs to kolejny sukces naszej uczennicy. Paulina Słupek, w kategorii Fryzura damska, zdobyła I miejsce. Gratulujemy!

  XIX MIĘDZYNARODOWY SALON EDUKACYJNY
       Dwa dni - 7 i 8 marca - trwa XIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny zorganizowany przez "Perspektywy", a od kilku lat odbywający się w salach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

       Zapraszamy do naszego stoiska (nr 71) wszystkich, którzy chcą się zapoznać z ofertą naszej szkoły, a szczególnie Gimnazjalistów oraz ich Rodziców

       Zapraszamy też na spotkanie informacyjne, które w naszej szkole odbędzie się dnia 3 kwietnia 2013 roku.
  Fotorelacja

  MAŁA PĘTELKA
  Więcej...
       Uczniowie klasy II TA: Michał Byra i Cezary Zbrożek wzięli udział w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby w Poznaniu.
       Nasi uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i zaangażowaniem w przygotowaniu kolekji.
       W kategorii UBIÓR - "Piękno prostoty" Michał Byra zająć I miejsce, natomiast w kategorii UBIÓR - "Awangardowe szaleństwo mody" Cezary Zbrożek zająć II miejsce.
       Również we fryzjerskiej części tego konkursu nie zabrakło naszych reprezentantek. Udział w konkursie wzięły: Magdalena Poszytek (3 TD) i Anika Kwiatkowska (2 ZA), które startowały w kategorii "Inspiracje - science fiction" oraz Paulina Słupek (3 ZA) w kategorii "Loki fale i upięcia".
       Anika Kwiatkowska w swojej kategorii wywalczyła II miejsce, a Magdalena Poszytek otrzymała wyróżnienie!
  Gratulujemy
  i życzymy dalszych sukcesów!