Dojazd
Kontakt
Kalendarz
Roku szk.


Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Aktualności

Galeria

Biblioteka
Scenariusz
ewakuacji
Dziennik
elektroniczny
KONKURS MAKIJAŻU I STYLIZACJI - W ŚWIECIE LALEK
     W poniedziałek 10 kwietnia br. odbył się w naszej szkole konkurs makijażu i stylizacji pt. „W świecie lalek”. Udział wzięli słuchacze Szkoły Policealnej nr 50 dla Dorosłych.
W konkursie oceniano przygotowanie stanowiska pracy zgodnie z zasadami bhp, kreatywność i pomysłowość, stopień trudności, estetykę wykonania oraz ogólny wizerunek postaci.
Komisja konkursowa przyznała nagrody:
 • I miejsce - Paulinie Skoniecznej (1PWA)
 • II miejsce - Justynie Pawlak (1PWA)
 • III miejsce - Katarzynie Kuć (2PWA)
  Wyróżnienia:
 • Kamili Exner (2PWA)
 • Dominice Czarneckiej (1PWA)
 • Marcie Wancerskiej (2PWA)
 • Magdalenie Wylotek (1PWA) • GETLOOKY!
       Jeżeli jesteś kosmetyczką, bądź masażystką, dojeżdżasz do klientów i chcesz być częścią zespołu GetLooky - zajrzyj na stronę: www.getlooky.pl
       Z GetLooky sama zarządzasz swoim czasem, wybierasz rejon, w którym chcesz działac i decydujesz, z którymi klientami chcesz pracować. Nie musisz wynajmować miejsca w salonie - my dbamy o reklamę i by Twój kalendarz był wypełniony, a wiekszość zysków z zabiegów zostaje w Twojej kieszeni! Nie musisz rezygnować też ze swoich dotychczasowych klientów.


  KOSMETYKI WEGAŃSKIE
       5.12.2016r. w klasie 1PWA odbyło się szkolenie amerykańskiej firmy ARBONNE. Jej produkty nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, ubocznych produktów zwierzęcych, sztucznych aromatów i barwników, oleju mineralnego, parabenów . Celem spotkania było zapoznanie z trendami w rozwoju kosmetyki oraz składnikami aktywnymi. Podczas zajęć słuchaczki testowały preparaty do domowej pielęgnacji twarzy i ciała oraz mineralne produkty do makijażu.


  SPOTKANIE Z PODOLOGIEM: PEDIKIUR LECZNICZY I FREZARKOWY. KLAMRY KORYGUJĄCE
       1.12.2016r. na zajęcia do klasy drugiej Szkoły Kosmetycznej została zaproszona Pani Katarzyna Exner. Przedstawiła wskazania i przeciwwskazania do pedikiuru. Wskazała technikę usuwania modzeli. Wykonała pedikiur leczniczy, korekcję wrastających paznokci, nakładanie klamry korygującej oraz tamponadę z zastosowaniem profesjonalnych narzędzi. Słuchaczki miały możliwość poznania zasad pracy ze stopami problematycznymi.


  MANIKIUR INFINI
       24 listopada 2016r. w klasie 2PWA odbył się drugi etap szkolenia firmy KABOS. Dotyczył manikiuru hybrydowego Infini. Słuchaczki korzystały z produktów firmy wykonując stylizację paznokci. Wykonywały również zdobienia o akcencie świątecznym.


  ZDOBIENIE PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ METODĄ HYBRYDOWĄ
       6 października 2016r. na zajęciach w klasie drugiej Szkoły Kosmetycznej odbyło się szkolenie firmy KABOS dotyczące zdobień płytki paznokciowej metodą hybrydową. Szkolenie przebiegło w formie warsztatowej z preparatami do zastosowania podczas zabiegu. Słuchaczki zapoznały się z techniką wykonania stylizacji ombre, mirror.


  WYJŚCIE NA TARGI KOSMETYCZNE BEAUTY& SPA
       25 września 2016r. klasa pierwsza Szkoły Kosmetycznej uczestniczyła w targach branżowych odbywających się w Warszawie przy ulicy Marsa. Słuchaczki poznały najnowszą aparaturę i produkty profesjonalne do pielęgnacji twarzy, ciała, dłoni i stóp. Były zainteresowane prezentowanymi preparatami kosmetycznymi oraz pokazami zabiegów profesjonalnych na twarz i ciało oraz technikami zdobienia paznokci. Uczestniczyły również w prowadzonych wykładach.


  SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM PRACODAWCY
       24 maja 2016r w Szkole Policealnej nr 50 odbyło się spotkanie z panią Iwoną Kupczyk - przedstawicielem pracodawcy właściciela sieci salonów „Time for Wax” pod hasłem „Czekamy na Ciebie”.


  SZKOLENIE TRYCHOLOGICZNE: PIELĘGNACJA SKÓRY OWŁOSIONEJ GŁOWY
       3 marca 2016r w Szkole Policealnej Kosmetycznej w klasie 1PWA specjalista trychologii Pani Ewa Cognac przeprowadziła zajęcia warsztatowe z zakresu kompetencji trychologa. Omówiła szczegółowo anatomię i fizjologię skóry głowy oraz włosów, najczęściej spotykane problemy, przyczyny wypadania włosów, pielęgnację skóry głowy, kartę klienta, badania genetyczne i suplementację. Słuchaczki miały możliwość obejrzenia i wykonania diagnozy z użyciem mikrokamery, darsonwalizację, mezoterapię mikroigłową i masaż głowy.


  PIĘKNE RZĘSY. STYLIZACJA RZĘS KROK PO KROKU
  METODA PRZEDŁUŻANIA RZĘS 1:1
       3 marca 2016 klasa pierwsza Szkoły Policealnej Kosmetycznej uczestniczyła w pokazie stylizacji rzęs metodą 1:1. Poznała preparaty niezbędne do wykonania zabiegu, rodzaje rzęs i techniki doboru długości rzęs do kształtu oka. Przeprowadzony zabieg przedłużania rzęs przybliżył kolejność wykonywanych czynności oraz zalecenia pielęgnacji oczu po wykonanej stylizacji.


  PODOLOGIA W GABINECIE. STOPA CUKRZYCOWA
       10 grudnia 2015 r. słuchaczki klasy drugiej Szkoły Policealnej Kosmetycznej wyszły na wycieczkę do przychodni „Centrum Stopy”, która zajmuje się leczeniem ran i specjalistyczną pielęgnacją stóp. Zobaczyły jak wygląda gabinet podologiczny. Zapoznały się z jego wyposażeniem, metodami dezynfekcji i sterylizacji narzędzi. Dowiedziały się jak diagnozować choroby stopy. Poznały metody usuwania dolegliwości stóp (modzele, odciski, wrastające paznokcie) z zastosowaniem profesjonalnych narzędzi. Uczestniczyły w zabiegu założenia klamry korygującej wrastający paznokieć. Uzupełniły wiedzę dotyczącą postępowania i zaleceń pielęgnacyjnych przy stopie cukrzycowej.


  BEAUTY SALON W PARAGRAFACH. PROTOKOŁY ZABIEGOWE I STANDARDY JAKOŚCI USŁUG
  JAKO SYMBOL DOBRYCH PRAKTYK W GABINECIE URODY
  ORAZ ODPOWIEDZIALNOŚĆ CYWILNA W BRANŻY BEAUTY
       30 listopada 2015 w Szkole Policealnej Kosmetycznej odbył się wykład „Beauty Salon w paragrafach” prowadzony przez Panią Beatę Wielgosik z firmy Beauty Management i Panią Annę Maciaszek z firmy MedLegalis. Dowiedzieliśmy się jak prowadzić bezpieczny salon kosmetyczny, przechowywać dane osobowe klientów, zapobiegać uchybieniom w procedurach higienicznych. Zostały przedstawione wymogi dotyczące dokumentacji, szkoleń BHP powiązane z odpowiedzialnością prawno-finansową właściciela salonu.


  KLASYCZNY MASAŻ CIAŁA. DRENAŻ LIMFATYCZNY.
       Dnia 22 października 2015 na zajęcia do klasy 2PWA został zaproszony fizykoterapeuta mgr Tomasz Pieśko. Przedstawił wskazania i przeciwwskazania do wykonania masażu klasycznego ciała. Wykonał masaż klasyczny poszczególnych odcinków ciała z dokładnym omówieniem opracowywanych partii mięśniowych oraz drenaż limfatyczny kończyn dolnych. Spotkanie wzbogaciło też wiedzę słuchaczy dotyczącą zapobiegania chorobom zwyrodnieniowym kręgosłupa w pracy kosmetyczki.